Bajeczna Srilanka

PODRÓŻUJ Z NAMI

Bajeczna Srilanka

Termin: listopad 15 dni

Intensywność: Duża

Wyjazd INTEGRACYJNY

Zapraszamy na niezwykłą podróż po jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie! Podczas tego wyjazdu zobaczymy: Negombo, Issurumunia, skałę Pidurangala, świątynię Rangiri, ogrody ziół i przypraw w Matale, miasto Tamilów, mały szczyt Adama, fort w Galle. Przejedziemy też przez jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych na świecie.

Data

Listopad

Program

Dzień 1

Powitanie grupy na lotnisku w Sri Lance. Transfer do hotelu w Negombo, zakwaterowanie i relaks w hotelu.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd z hotelu do Maho, gdzie znajduje się powstała w XIII w. twierdza Yapahuwa. Na szczyt twierdzy wchodzi się stromą klatką schodową, gdzie po drodze znajduje się sanktuarium Relikwii Zęba Buddy.

Po zwiedzaniu przejazd do Anuradhapura, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do pierwszej stolicy Sri Lanki, obecnie zamieszkałej przez różne odmiany małp, wcześniej przez królów Lankijskich oraz niezliczone zastępy mnichów buddyjskich. W Mihintale znajduje się również stupa, gdzie znajduje się włos ostatniego Buddy, wejdziemy na szczyt góry, z której nauczał Mahinda podziwiając zarazem zapierające dech w piersiach widoki na tropikalne lasy i majestatyczne wzniesienia, którymi usiany jest płaskowyż.

Na zakończenie dnia czeka nas zwiedzanie Issurumunia, jednego z pierwszych buddyjskich kompleksów klasztornych. Po zwiedzaniu kolacja i nocleg w Anuradhapura

Dzień 4

Po śniadaniu wybierzemy się do Pidurangala, bliźniaczej skały do ikony Sri Lanki, Sigiriya znajdującej się na liście dziedzictwa ludzkości UNESCO. Po fascynującej wspinaczce i zejściu ze skały czeka nas kolejna przygoda, tym razem przesiądziemy się na wozy drabiniaste zaprzężony w woły aby móc przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców Sri lanki w rejonach położonych daleko od cywilizacji. Podczas przejażdżki zobaczymy w jaki sposób mieszkają, będziemy mogli podziwiać bujną i zarazem egzotyczną przyrodę lankijskiej wsi, podpatrzeć domostwa lokalsów. Zobaczymy w jaki sposób farmerzy bronią się przed atakami dzikich słoni, jak wyglądają ich czynności dnia codziennego, w tym plewienie ryżu, przygotowywanie prostych aczkolwiek bardzo smacznych posiłków, wyplatanie dachów z liści palmowych czy produkcja sznurka z łupin kokosowych. Na miejscu czeka na nas prosty posiłek przygotowany wspólnie z gospodarzami, aromatyczne wywary ziołowe… Na koniec zaplanowany jest rajd tuk tukami do miejsca zbiórki skąd udamy się do parku narodowego Minneria będącego za razem rezerwatem przyrody na safari jeepami celem obserwacji największych na wyspie stad słoni. Po dniu pełnym wrażeń udamy się do hotelu w Dambulla na kolację i odpoczynek.

Dzień 5

Po śniadaniu odwiedzimy świątynię Rangiri w Dambulla. Po wizycie w Złotej Świątyni udamy się do ogrodów ziół i przypraw w Matale po drodze do Kandy, dawnej i ostatniej stolicy Sri Lanki.

Podczas zwiedzania ogrodów zobaczymy wiele egzotycznych roślin, z których od wieków Lankijczycy pozyskują ekstrakty, oleje i inne lekarstwa ajurwedyczne. Zostaniemy także zaproszeni do szkoły medycyny ajurwedycznej, gdzie dowiemy się, w jaki sposób od wieków na Sri Lance są wyrabiane naturalne lekarstwa ziołowe i jak działają na nasz organizm.

Z ogrodów ajurwedycznych udamy się bezpośrednio do Kandy, ostatniej stolicy królów syngaleskich aby złożyć wizytę w najważniejszej świątyni buddyjskiej na wyspie – Sri Dalada Maligawe, gdzie zamknięta w siedmiu szkatułach znajduje się niezmiernie istotna dla wyznawców buddyzmu relikwia – ząb Buddy. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu w Kandy.

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę panoramiczną po Kandy, jak również na zakupy w tej drugiej co do wielkości metropolii Sri Lanki. Z Kandy udamy się w góry do krainy Nuwara Elliya, których najwyższym szczytem jest Pidurutalagale (2524 m.n.p.m) aby po drodze podziwiać zapierające dech w piersiach widoki plantacji herbaty, ogrody kaskadowe i wodospady. Będziemy uczestniczyli w degustacji różnych rodzajów tego najpopularniejszego na Świecie po wodzie napoju, w tym również skosztujemy słynnej białej, srebrnej i złotej odmiany herbaty.

Wieczorem kolacja i nocleg w Nuwara Ellia.

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Nuwara Ellia, miasta zamieszkałego w większości przez Tamilów, gdzie zobaczymy lokalne targowiska z owocami i warzywami uprawianymi na wyspie, jak również wstąpimy na Bale Bazar, gdzie muzułmańscy handlarze sprzedają markowe ciuchy szyte w lokalnych szwalniach. Z Nuwara Ellia udamy się lokalnym, wesołym autobusem do stacji kolejowej położonej niespełna 20 minut drogi od miasta – Nanu Oya, celem odbycia podróży lokalnym pociągiem jedną z najbardziej malowniczych tras kolejowych na świecie do celu naszej podróży tego dnia – górskiej miejscowości Ella. Po dotarciu do Ella zwiedzanie miasteczka o nietypowej indonezyjskiej architekturze. Kolacja i nocleg w hotelu w Ella.

Dzień 8

Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie Ella i okolic.

Ella to miejscowość wypoczynkowa, z której rozpoczyna się wiele szlaków wędrówek pieszych po Sri Lance. My udamy się na Punchi Siri Pada – Mały Szczyt Adama, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na dolinę Ella. Po drugiej strony doliny widać Wodospad Rawany. Udamy się również na słynny 9 arch bridge, kamienny most wybudowany w przez Brytyjczyków. Z Ella udamy się po dniu pełnym wrażeń do miejscowości Tangalle na zasłużony wypoczynek .

Kolacja i nocleg w Tangalle.

Dzień 9

Relaks w hotelu w Tangalle.

Dzień 10

Po śniadaniu udamy się do Hikkaduwa, popularnego resortu na Zachodnim wybrzeżu. Po drodze zobaczymy jedne z najpiękniejszych plaż w Sri Lance w tym słynną Mirissa beach oraz coconut hill palm, jak również będziemy mogli być świadkami połowu ryb przez rybaków na kijach zadzierzgniętych w dnie oceanu – tzw. stilt fishermen.

Wieczorem czeka nas BBQ dinner.

Nocleg na południowym wybrzeżu.

Dzień 11

Tego dnia udamy się do XVII wiecznego fortu w Galle. To miejsce znajduje się na liście dziedzictwa ludzkość UNESCo dzięki swojej niepowtarzalnej kosmopolitycznej atmosferze. Będziemy przechadzać się klimatycznymi uliczkami twierdzy, gdzie do dziś toczy się codzienne życie mieszkańców, handlarze oferują swoje towary, a ilość restauracji może przyprawić o zawrót głowy.

Dzień 12

Relaks na plaży na południowym wybrzeżu.

Dzień 13

Tego dnia po śniadaniu udamy się na rejs łodzią po rzece Madhu, gdzie znajduje się 66 wysp i wysepek. Zobaczymy na jednej z nich plantacje cynamonu oraz sposób pozyskiwania tej jednej z najcenniejszych przypraw na świecie o działaniu leczniczym. Podczas rejsu odwiedzimy klasztor buddyjski wraz ze świątynią buddyjską, dowiemy się w jaki sposób Lankijczycy poławiają krewetki oraz będziemy mieli możliwość skorzystania z rybnego masażu stóp. Przepłyniemy wśród lasów namorzynowych, odwiedzimy nieliczne sklepiki na palach, będzie możliwość spotkania małp, waranów, a przy odrobinie szczęścia krokodyli.

Udamy się wieczorem do Mt. Lavinia na kolację i na nocleg.

Dzień 14

Tego dnia zaplanowane jest zwiedzanie Colombo, największego miasta Sri Lanki. Po tym nastąpi transfer na lotnisko.

Dzień 15

Wylot.

Wymagany dokument podróży: paszport

W co się spakować; wielkość bagażu: walizka/plecak – do obsługi podczas wyjazdu bagażowy.

Cena zawiera:

 • transfery lotniskowe i prywatny transport na Sri Lance.
 • Prowiant na drogę
 • cały transport na miejscu i opłaty parkingowe – prywatny autokar, vany, kolej
 • obsługę polskojęzycznego przewodnika – pilota, autora wielu książek o Sri Lance
 • miejscowego przewodnika przez cały pobyt (j. angielski), kierowcy i bagażowego – wraz z zakwaterowaniem i biletami wstępu.
 • zakwaterowanie w pok. 2 os. z WC w wymienionych hotelach.
 • wyżywienie HB(śniadanie i obiadokolacje- szwedzki stół oraz dodatkowe 10 posiłków w formie zbilansowanych szejków odżywczych do przyrządzenia w trasie).
 • bilety wstępu na części objazdowej
 • lokalne podatki.
 • materiały informacyjne przydatne przed podróżą.
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • usługę wyrobienia wizy online (bez wizy)

Cena nie zawiera:

 • wizy do Sri Lanki 50$
 • biletów wstępu (wszystkie wymienione atrakcje 85$ – można decydować, gdzie wchodzimy)
 • wycieczek dodatkowych (poza programem w czasie wolnym, jeżeli ktoś będzie czuł potrzebę) wymienionych jako: dla chętnych/opcjonalnie/fakultatywnych

Wydarzenia Facebook

Sprawdź nasze media społecznościowe