Skandynawia – Łotwa, Szwecja, Finlandia

PODRÓŻUJ Z NAMI

Skandynawia - Łotwa, Szwecja, Finlandia

Termin: 2-7.06.2024

Intensywność: Średnia

Wyjazd INTEGRACYJNY

Skandynawia kryje w sobie ogrom pięknych miejsc, które warto poznać. Dlatego też serdecznie zapraszamy Państwa na wycieczkę, podczas której zobaczymy m.in.: Rygę, Tallinn, luksusowy prom, Sztokholm czy Helsinki.

Data

Czerwiec

Program

Dzień 1

Przejazd na Łotwę. Przyjazd do Rygi i zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Spacer po starówce wpisanej na światową listę UNESCO m.in. kościół św. Piotra, Mala I Wielka Gildia, Conventa Seta, zespól średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, katedra św. Jakuba, Dom Czarnogłowych, wyjazd w kierunku Estonii, przyjazd do Tallinna, kolacja w mieście , zaokrętowanie na luksusowy prom płynący do Szwecji droższe KAJUTY 2 OSOBOWE Z ŁAZIENAKMI, wieczór zabaw.

Dzień 3

Śniadanie na statku, cumowanie w Szwecji, zwiedzanie z przewodnikiem skandynawskiej stolicy: stare miasto, pałac królewski, muzeum Nobla, muzeum Vasa, zaokrętowanie na luksusowy prom płynący do Turku, KAJUTY 2 OSOBOWE. kolacja na statku, wieczór zabaw.

Dzień 4

Śniadanie na statku, cumowanie w Finlandii. Objazd I stolicy Finlandii połączony ze zwiedzeniem katedry luterańskiej, przejazd w kierunku Helsinek – krotki postój w miejscowości Fiskars, gdzie założono pierwsza fińska hutę – produkty : sztućce, łopaty, siekiery, nożyczki, itp ze znakiem Fiskarsa są znane na całym świecie. Przyjazd do stolicy Finlandii I zwiedzanie miasta z przewodnikiem: luterański kościół w skale, monument Sybeliusa, stadion olimpijski, plac Senacki z nowoklasycystyczną zabudowa, bibliotekę Oodi -obiekt postawiony dla uczczenia 100-rocznicy zadeklarowania przez Finlandię niepodległości,. Czas wolny przy rynku Kauppatori, kolacja w mieście. Wieczorny rejs do Tallina (nocleg na statku).

Dzień 5

Śniadanie na statku, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Tallinna (UNESCO): m.in. średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, baszta Gruba Małgorzata, kościół św. Olafa z 140 m wieżą, przejazd w kierunku Łotwy, miejscowość Bauszka, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, zwiedzanie w miejscowości Rundale pałacu zwanego „łotewskim Wersalem”, przejazd w kierunku Warszawy.

Wymagany dokument podróży: paszport.

W co się spakować: Wielkość bagażu – walizka.

Cena zawiera:

  • 2 noclegi w hotelach 3*** w pokojach 2-osob. z łazienką BB
  • Prowiant na drogę
  • 2 kolacje w hotelach
  • 1 kolacja w Tallinnie
  • 1 kolacja w Helsinkach
  • 1 kolacja bufetowa na promie relacji Sztokholm-Turku
  • 3 śniadania na promach
  • lokalni przewodnicy w Rydze, Sztokholmie, Helsinkach I Tallinnie
  • dopłata do pokoju/kajuty 1- osób. 90eu/pax

Cena nie zawiera:

  • bilety wstępu w Sztoholmie, Helsinkach i Rundale 40eur/pax (możliwość wyboru, gdzie chcemy wejść)

Wydarzenia Facebook

Sprawdź nasze media społecznościowe