Starożytna Grecja

PODRÓŻUJ Z NAMI

Starożytna Grecja

Termin: 20-27.07.2024

Intensywność: Średnia

Wyjazd INTEGRACYJNY

Zapraszamy Państwa na wyjazd do pięknej, słonecznej Grecji. Hotel, w którym będziemy mieć zakwaterowanie znajduje się 100 metrów od plaży w znanym kurorcie Tolo, który oddalony jest o 10 km od miasta Nafplion. Na miejscu do dyspozycji gości jest odkryty basen otoczony palmami. Obiekt oferuje zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach z balkonem i widokiem na okolicę.

Wszystkie pokoje w hotelu zapewniają bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. W każdym z nich znajduje się zamontowany na ścianie telewizor i mała lodówka, kuchenka, duży taras lub balkon oraz suszarka. Większość pokoi oferuje widok na Morze Egejskie. Codziennie rano w hotelu serwowane jest śniadanie w formie bufetu, które można zjeść w restauracji hotelowej lub na tarasie przy basenie. 

Data

Lipiec 20-27

Program

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Przylot do Aten. Przejazd do hotelu w Tolo. Kolacja w pokojach w postaci zimnej płyty.

Dzień 2

Po śniadaniu spotkanie informacyjne, spacer po kurorcie. Czas wolny.

Obiekt Pitsakis-ArtemisComplexHotel położony jest w dogodnej lokalizacji w centrum miejscowości Tolo i oferuje klimatyzowane pokoje, bar oraz patio. Do dyspozycji Gości przygotowano takie udogodnienia, jak restauracja, obsługa pokoju, wspólny salon oraz bezpłatne WiFi we wszystkich pomieszczeniach. Oferta hotelu obejmuje pokoje rodzinne. Po remoncie w 2019 roku hotel jest typowo butiquowym obiektem. Śniadania i obiady podawane są w patio lub w restauracji w formie bogatego bufetu.

Odległości hotelu od morza 50m. Jego doskonała lokalizacja jest dodatkowym atutem hotelu. Pomimo położenia w centrum kurortu gwarantuje spokojny wypoczynek.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Nafplio i zwiedzanie pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Nafplio zostało założone przez wenecjan i uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc. Fantastyczne forty górujące nad miastem w tym cytadela Palamedesa – uznana za największa i najlepiej zachowaną, którą wznieśli Wenecjanie.

Powrót do hotelu. Odpoczynek. Kolacja.

Dzień 4

Po śniadaniu czas wolny. Po południu zwiedzanie Starożytnej Asisni, wejście na akropol, na którym kapłani czcili lokalne bóstwo i u stop którego toczył się handel wymienny ważnych dóbr ASINI. Kolacja.

Dzień 5

Czas wolny świadczenia w hotelu lub rejs na wyspy Sarońskie Hydre i Spetses.

Dzień 6

Chillout nad morzem i w hotelu.

Masaż dźwiękiem wg metody Petera Hessa jest całościową metodą relaksacyjną, za pomocą której można efektywnie nauczyć się radzić sobie ze stresem. Już po kilku masażach można przywrócić naturalną harmonię organizmu, fizyczne rozluźnienie oraz pozytywne nastawienie wobec własnego ciała. Odprężenie w dźwięku pomaga w uwolnieniu się od codziennego stresu, napięć i blokad na wielopoziomowej płaszczyźnie (ciała, emocji i umysłu). Pozwala na zbudowanie nowej, stabilnej i nieskrępowanej bazy dla rozwoju i uruchomienia procesów samouzdrawiania. Cudownie ochroni nas od reumatyzmy, bezsenności i stresu.

** Zajęcia prowadzone przez certyfikowanych ternerów/terapeutow.

Dzień 7

Czas wolny lub uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten (po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który jest fenomenem stworzonym przez człowieka), które rozpoczniemy od objazdu miasta. Będziemy świadkami teatralnej zmiany warty pod Parlamentem, u stop Grobu Nieznanego Żołnierza. Zobaczymy Luk Cesarza Hadriana, który dzieli stolice na cześć rzymska i hellenistyczna, pomnik Aleksandra Wielkiego. Staniemy przy Stadionie Panatenajskim, przy którym kończy się dzisiaj historyczny bieg maratoński. Wejdziemy na najważniejsze. Wzgórze miasta – Akropol. Staniemy pod Areopagiem – siedziba pierwszego Sadu Ateńskiego. Czas wolny na spacer, kawę po grecku i odpoczynek. Przejazd do Tolo. Kolacja w hotelu.

Wylot.

Wymagany dokument podróży: dowód osobisty lub pcaszport.

W co się spakować; wielkość bagażu: walizka 23 kg bagaż główny i 8 kg bagaż podręczny.

Cena zawiera:

 • przelot WAW-ATH-WAW (23 kg bagaż główny, 8 kg podręczy)
 • Prowiant na drogę
 • posiłek na pokładzie
 • usługi autokarowe wg programu
 • zakwaterowanie w hotelu 3*, 7 nocy w Tolo
 • zwiedzanie pierwszej stolicy niepodległej Grecji- Nafplio
 • zwiedzanie akropolu w Asini
 • zwiedzanie Aten w dniu wylotu
 • śniadania i kolacje w formie bufetu (za wyjątkiem pierwszej kolacji w pokojach)
 • terapia dźwiękiem dla każdego uczestnika
 • loklanych przewodników z. Polskim: Ateny 180 euro,
 • Podatek płatny na miejscu w hotelu 3e/pokój/dzień
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: Akropol 20e, Emeryci po 65 roku życia 50% wartości biletów.
 • innych wycieczek niż w programie np.: FAKULTATYWNIE:

Informacje dodatkowe:

 • Rejs na wyspy sarońskie Hydre i Spetses. Hydra jest wyspa bez ruchu kołowego a środkiem lokomocji są jedynie taksówki wodne, konie i osły. Od lat 60-tych ubiegłego stulecia pomieszkiwal tu w swojej kamiennej willi L.Cohen, tworzac największe przeboje. Być tu to to samo co trafić w inny wymiar, 365 cerkiewek na wyspie sprawia ,iz wydaje się jeszcze bardziej magiczna niż jest. Spetses jest klasyczna dama, po której poruszająsie dorożki. Tutaj przypływa sięgłownie aby zażyć kąpieli w lazurowo białych zatokach, wypić doskonalą kawę lub wyśmienite wino i zanurzyć się we wszechobecnej zieleni. Cena 38-40 euro.

 • WYSPA POROS Przejazd do portu i rej na wyspę Poros. Będziemy mieli okazje najpierw opłynąć wybrzeża wyspy tak aby trafić do niedostępnych od strony lądów zakątków. Szkic historyczny wyspy , zwiedzanie a następnie postój na plaży na kąpiele w lazurowych zatokach. Czas na lunch. Rejs w stronę stolicy wyspy i czas wolny. Późnym popołudniem powrót do hotelu. Rej na wyspę na wyłączność. Cena 35 euro (minimalna ilość osób 25).

 • MISTRA i SPARTA przejazd w stronę Sparty, dziś miejsca symbolu gdzie znajdowała się słynna Sparta. Po militarnej potędze pozostał monolityczny pomnik króla Sparty Leonidasa. Niewątpliwie najważniejszym miejscem tego dnia będzie Mistra, która ze względu na swoja lokalizacje oraz wagę jako państwa kościelnego przyciąga wielu ciekawych istoty tego miejsca. Mistra stanowi jeden z najlepiej zachowanych przykładów bizantyjskiej architektury miejskiej – wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzimy najważniejsze kościoły tego miejsca, poznamy smak życia miejskiego chodząc po wąskich wybrukowanych ulicach i placach. Wejdziemy do jedynego klasztoru, którym opiekuje się raptem 6 mniszek. Cena 38 euro + 12 euro bilet wstępu.

 • EPIDAUROS i MYKENY (medycyna naturalna Starożytnych Greków), jedyna w Europie BIO PLANTACJA ALOESU (atest medyczny), degustacja oliwy z oliwek i pochodnych aloesu.Następnie zwiedzanie sanktuarium Asklepiosa boga sztuki medycznej i patrona lekarzu. Tutaj powstał zarys istoty naturalnej medycyny, pojęcie snu inkubacyjnego, terapii kolorami, dziwakiem, aromatoterapii, irydologii czy opoterapii. Dowiemy się w jakim celu wybudowano tu jeden z największych teatrów w Grecji, jak pomagano ludziom oraz jak sklasyfikowano zioła, którym podział ma ok 2500 lat. MYKENY Zwiedzanie zagłębia najstarszej kultury europejskiej. Dowiemy się czy możliwym było aby Wojna Trojańska toczyła się 10 lat o Piękna Helene, kim byl Agamemnon, jaka tajemnice kryją groby kurhany i co odnalazł H. Schleimann. Wizyta w największym zagłębiu greckich winnic-Nemea (tu Herakles zabił Lwa Nemejskiego). Wizyta w jednej z najciekawszych winnic, które jest laureatem wielu medali i nagród. Degustacja wraz z odpowiednimi przekąskami 5 różnych win. Dowiemy siej rozpoznać dobre wino, do czego Grecy pija nektar bogów i czym była hipnoterapia. Cena 40 euro + 12 euro bilet wstępu do Myken + 12 euro do Epidauros (emeryci powyżej 65 lat 6 euro).

Wydarzenia Facebook

Sprawdź nasze media społecznościowe