Wzdłuż Bałtyku

PODRÓŻUJ Z NAMI

Wzdłuż Bałtyku

Termin: 21-25.05.2024

Intensywność: Duża

Wyruszmy razem w cudowną podróż wzdłuż naszego pięknego Bałtyku. Morze to jednoczy wiele narodowości i kultur, które będziemy odkrywać dzień po dniu. Podczas wyjazdu zobaczymy miejsca takie jak: Ryga, Tallinn, Helsinki, Jurmala, pałac w Rundale.

Data

Maj

Program

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych z Warszawy i przejazd na Lotwe, przyjazd do Rygi, zakwaterowanie, kolacja, czas wolny, nocleg

Dzień 2

Śniadanie w hotelu, spacer z przewodnikiem po ryskiej starówce, wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO: kościół św. Piotra, Mała I Wielka Gildia, Conventa Seta, zespól średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, katedra św. Jakuba, Dom Czarnogłowych, wyjazd w kierunku Estonii i przyjazd do Tallinna. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. Indywidualne spacery po sercu Tallinna (białe noce).

Dzień 3

Poranny rejs do Helsinek – śniadanie na statku

spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie stolicy Finlandii m.in: luterański kościół w skale, monument Sybeliusa, stadion olimpijski, plac Senacki, bibliotekę Oodi -obiekt postawiony dla uczczenia 100-rocznicy zadeklarowania przez Finlandie niepodległości, sobór Uspienski, park Kaivopuisto, biblioteka narodowa, ul. I pomnik Mannerheimma, legendarnego fińskiego wodza I prezydenta, gmach parlamentu I filharmonii, dworzec główny, teatr narodowy I muzeum sztuki Ateneum. Czas wolny przy rynku Kauppatori obiadokolacja. Wyjazd poza miasto – miejscowość Hviträsk, gdzie znajduje się muzeum 3 fińskich architektów (zewnątrz), by zobaczyć kawałek Finlandii (odległość ok. 20 km). Wieczorny rejs do Tallinna

Dzień 4

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem I spacer po tallińskiej starówce (UNESCO) m.in. średniowieczny rynek z XIV w. z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, baszta Gruba Małgorzata, kościół św. Olafa z 140m wieżą, czas wolny. Przejazd w kierunku Łotwy – przystanek w miejscowości Jurmala. jednym z najpiękniejszych miejsc łotewskiej Riviery, gdzie plaża pokryta delikatnym piaskiem ciągnie się przez blisko 30 km.

Przyjazd do miejscowości Bauszka, kolacja w hotelu, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, zwiedzanie w miejscowości Rundale pałacu zwanego „łotewskim Wersalem”. Przejazd w kierunku Warszawy.

Wymagany dokument podróży: dowód osobisty.

W co się spakować; wielkość bagażu: walizka.

Cena zawiera:

  • 4 noclegi w hotelach 3*** w pokojach 2-osob. z lazienka BB
  • Prowiant na drogę
  • 3 kolacje w hotelach I 1 w Helsinkach
  • prom Tallinn-Helsinki-Tallinn ze śniadaniem
  • lokalni przewodnicy
  • bilety wstępu

Cena nie zawiera:

  • dodatkowo płątne bilety wstępu w Helsinkach i Rundale – 30eu/pax
  • dopłata do pokoju 1-osob. 55eu/pax

Wydarzenia Facebook

Sprawdź nasze media społecznościowe