SZWALNIA SENIORA

SZWALNIA SENIORA

Szwalnia Seniora, to miejsce dla wszystkich Seniorek i Seniorów, którzy są członkami Stowarzyszenia AS.

Miejsce, w którym szczególnego znaczenia nabierają talenty manualne uczestniczek i wspólnie spędzony czas. Dlaczego? Bo tu, głównie panie, tworzą właśnie naszego Skrzata Helpika. Do tego miejsca zapraszamy każdego, kto ma ochotę wspólnie z nami czynić dobro i zamieniać je dalej na inne dobro. 

Szwalnia Seniora, prowadzona w siedzibie AS’a w Mławie, to jedno z wielu miejsc w Stowarzyszeniu, gdzie w niezwykle piękny sposób realizujemy działalność statutową. Wspólnie spędzony tu czas jest bezcenny. Tu, podczas codziennych, wielogodzinnych rozmów powstają głównie wyjątkowe skrzaty Helpiki. Skrzaty – dobre duszki każdego domu, które pod wielką czapką skrywają swoje tajemnice i tajemnice seniorek zasłyszane w szwalni. I to właśnie te tajemnice,  stanowią o wartości skrzata i sprawiają, że w ubiegłym roku znalazł on ponad 50 tysięcy właścicieli w Polsce, w wielu krajach Europy a nawet w Ameryce.  

Pod wielką czapką Helpika swoje doświadczenia, emocje i marzenia zaszywają również Seniorki, które każdego dnia w szwalni Stowarzyszenia powołują do życia kolejne skrzaty. Seniorki znajdują w ten sposób zajęcie, czują się potrzebne, nawiązują  kontakty towarzyskie, a przy okazji korzystają z oferty Stowarzyszenia pozwalającej seniorom żyć ciekawie, aktywne, radośnie, z przekonaniem, że jest miejsce i osoby, które są i działają z myślą o osobach w wieku senioralnym. 

Magiczne skrzaty Helpiki, dobre duszki każdego domu, kupowane są internetowo. Wszyscy odbiorcy tylko częściowo kupują maskotkę. Przede wszystkim jednak kupują dobre emocje w niej zaszyte, doświadczenie i ciepło babcinych dłoni, które je uszyły. Można powiedzieć, że kupują dobro. Nasz skrzat przepełniony jest tym wszystkim czym chcemy się podzielić z innymi. Ręka starszego człowieka, troskliwe i poczciwe oko, mądrość i życiowa rada oraz wielkie serce i chęć dawania siebie, czynią z naszego Helpika wspaniałą pamiątkę i symbol, który upiększy każdy dom i napełni go wszelką pozytywną siłą. Helpik, to również symbol pamięci
o wszystkich samotnych i opuszczonych, to również symbol jedności wszystkich Seniorów. 

Skrzat Helpik – dobry duch Twojego domu

Dzieło doświadczonych, utrudzonych życiem, jak również pełnych mądrości Seniorów, którzy w ten sposób chcą dać znać światu, że mogą jeszcze coś zrobić dla innych.

Do każdego skrzata dołączona jest informacja, że został wyprodukowany przez Seniorów, a pozyskane ze sprzedaży dochody Stowarzyszenie przeznacza się na pomoc seniorom: zakup leków, opału na zimę i pomoc materialną w trudnych sytuacjach oraz na ich aktywizację. Środki ze sprzedaży przeznaczamy również na utrzymanie naszego Centrum Aktywnego Seniora.

W ten sposób praca Seniorek i Seniorów zamienia się w pomoc kolejnym  seniorom, a skrzat i otrzymane za jego sprzedaż środki finansowe są tylko środkiem magicznej zamiany dobra w dobro. 

Niesamowite ozdoby, hafty oraz ozdabiane przedmioty codziennego użytku przykuwają uwagę wielu, którzy chętnie je kupują i cieszą nimi oko. Wszystko to po to by móc pomagać i działać w jednym, słusznym
celu.

Skrzaty z Mławy wyczarowują nową jakość życia dużej grupy seniorów, a pośrednictwo Stowarzyszenia jest dla nas powodem do ogromnej dumy. W Centrum Aktywnego Seniora stworzyliśmy nasz wspólny DOM, miejsce otwarte dla każdego, kto czuje samotność i porzucenie, dom w którym odnajdzie akceptację i spotka drugiego człowieka z otwartą pomocną dłonią.

Każdego, kto chce pomagać w tworzeniu Skrzata Helpika, zapraszamy do naszej Szwalni Seniora. Tu wraz z innymi wolontariuszami, można wspólnie tworzyć to piękne dzieło, a tym samym dołączyć do wielkiej rodziny Skrzata Helpika. Szwalnia Seniora, czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00. – 19.00. Wszystkich chętnych zapraszamy.