Byli już u nas…

Akademia Pomagania - BYLI U NAS

Byli już u nas…

Chcąc rozwijać pierwszy obszar naszej Akademii Pomagania, zapraszamy serdecznie do naszych Centrów Aktywnego Seniora w Mławie oraz Płońsku dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej. Do tej pory, w ramach pilotażowych spotkań projektu, nasi seniorzy spotkali się z blisko setką dzieci z mławskich przedszkoli i szkoły podstawowej.

Do tej pory Centrum Aktywnego Seniora w Mławie odwiedziło kilka grup -przedszkolaków oraz uczniów z klas 5 lokalnej szkoły podstawowej. Dzięki tym spotkaniom mieliśmy okazję obserwować, jak dzieci reagują na zaproponowaną przez nas formę komunikacji z seniorami. Okazuje się, że relacja oparta na modelu babcia, dziadek – wnuczek, wnuczka sprawdza się znakomicie.

Dzieci są bardzo otwarte i bardzo szybko nawiązują więzi z seniorami, ponieważ nie ma w nich jeszcze międzypokoleniowych barier. Są więc naturalnymi nośnikami dobrych idei. Z kolei to, co zapamiętają jako dzieci, będzie kiełkowało w przyszłości – wyrosną na świadomych młodych ludzi, dbających o integrację międzypokoleniową i znających jej wagę.

Pozytywny odzew na warsztaty organizowane w CAS Mława pozwolił nam na śmiałe wdrażanie naszego programu do szkół. Oferta spotkań z seniorami w ramach Akademii Pomagania trafiła już do 200 szkół z terenu województwa mazowieckiego. Nasze drzwi otwarte są dla dzieci, które będą chciały wraz z nami przeżyć niezwykłą przygodę i zdobyć nie tylko wiedzę, ale i piękne wspomnienia.

Czekamy na was!

Więcej informacji:

Wróć do strony Akademii