AKADEMIA POMAGANIA

ADADEMIA POMAGANIA

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania
Aktywności Seniorów AS

Szerzymy ideę integracji międzypokoleniowej

Bardzo bliska jest nam idea integracji międzypokoleniowej. 

Dąży ona do znoszenia sztucznie narosłych barier pomiędzy poszczególnym generacjami w społeczeństwie. Dzieje się to poprzez poszukiwanie różnych modelów współpracy. 

Jedną z form integracji międzypokoleniowej jest właśnie edukacja. Na niej też opiera się nowa forma działalności naszego Stowarzyszenia, czyli Akademia Pomagania.

Pierwsza wizyta w CAS Mława

Zanim ruszył na dobre nasz nowy projekt Akademia Pomagania, postanowiliśmy po raz pierwszy zaprosić w progi Centrum Aktywnego Seniora w Mławie dzieci z mławskiego przedszkola.

W ten sposób chcieliśmy przekonać się, że projekt, który zrodził się w naszych głowach już jakiś czas temu, rzeczywiście ma sens.

Pierwsza wizyta i integracja międzypokoleniowa okazała się pięknym, wzruszającym wydarzeniem.

Byli już u nas…

Chcąc rozwijać pierwszy obszar naszej Akademii Pomagania, zapraszamy serdecznie do naszych Centrów Aktywnego Seniora w Mławie oraz Płońsku dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej.

Do tej pory, w ramach pilotażowych spotkań projektu, nasi seniorzy spotkali się z blisko setką dzieci z mławskich przedszkoli i szkoły podstawowej.

Nasza oferta

Mamy przyjemność zaprosić uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej na inspirujące warsztaty w Pracowni Świeczakarskiej zlokalizowanej w Centrum Aktywnego Seniora w Płońsku przy ulicy 15 sierpnia 12 oraz w Pracowni Skrzata Helpika, zlokalizowanej w Centrum Aktywnego Seniora w Mławie przy ulicy Chrobrego 7.

To wyjątkowe miejsca, gdzie magia i ciepło tworzą niezwykły klimat wzajemnego porozumienia i gdzie panuje radość tworzenia.

Wizyty studyjne

Ponieważ nasz projekt oparty jest na integracji międzypokoleniowej, do naszych Centrów Aktywnego Seniora zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale też nieco starsze pokolenie. 

Niezmiernie miło będzie nam gościć przedstawicieli samorządów lokalnych, wojewódzkich, czy też krajowych. Z chęcią zapoznamy Państwa z naszą działalnością i przybliżymy funkcjonującą w naszej organizacji ekonomię społeczną.

Wydarzenia Facebook

Sprawdź nasze media społecznościowe