SZWALNIA SENIORA

SZWALNIA SENIORA

Szwalnia Seniora

Szwalnia Seniora to miejsce dla wszystkich Seniorek i Seniorów, którzy są członkami Stowarzyszenia AS. Tutaj szczególnego znaczenia nabierają talenty manualne uczestniczek i wspólnie spędzony czas. Do tego miejsca zapraszamy każdego, kto ma ochotę wspólnie z nami czynić dobro i zamieniać je dalej na inne dobro. 

Szwalnia Seniora, prowadzona w siedzibie AS’a w Mławie, to jedno z wielu miejsc w Stowarzyszeniu, gdzie w niezwykle piękny sposób realizujemy działalność statutową. Wspólnie spędzony tu czas jest bezcenny. Podczas codziennych, wielogodzinnych rozmów powstają głównie wyjątkowe skrzaty Helpiki. Skrzaty – dobre duszki każdego domu, które pod wielką czapką skrywają swoje tajemnice i tajemnice seniorek zasłyszane w szwalni. I to właśnie te tajemnice stanowią o wartości skrzata i sprawiają, że gości on w każdym miejscu w Polsce, w wielu krajach Europy, a nawet świata.

Jeansowe i Sznurkowe Love

Poza skrzatem Helpikiem w naszej Szwalni powstaje też wiele innych, wspaniałych produktów. Są to torby, piórniki i organizery tworzone z recyklingu jeansu, czyli Jeansowe Love. Nasi darczyńcy nadsyłają do nas swoje niepotrzebne ubrania jeansowe, a my tworzymy z nich przepiękne przedmioty codziennego użytku. Pokazujemy w ten sposób, że jeans to materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. To też ciekawe ekologiczne działanie, zachęcające innych do nadawaniu ubraniom i innym przedmiotom drugiego życia.

Nasze zdolne seniorki, oprócz szycia, zajmują się także dzierganiem. W ramach marki Sznurkowe Love Sznurkowe powstają produkty, które łączą w sobie nowoczesność z prawdziwie hippiesowskim stylem, z tradycyjnym dzierganiem, jakie często wykonują nasze babcie. Zaczęliśmy od torebek, jednak to dopiero początek i jesteśmy pewni, że tak jak Jeansowe Love ta marka także szybko się rozwinie i już wkrótce pokażemy wam kolejne produkty wykonane ze sznurka.

Manufaktura świec

W naszym Centrum Aktywnego Seniora w Płońsku w 2022 roku powstała niezwykła manufaktura świec. Podczas zajęć aktywizujących seniorzy tworzą tutaj sojowe świece w wielu pięknych zapachach. Mają one za zadanie przynosić relaks i ukojenie każdemu, kto tego potrzebuje.

Świece są też pięknym znakiem obecności osób starszych w naszym społeczeństwie. Ich płomień ma być wyrazem pamięci o seniorach, szczególnie tych, którzy każdego dnia potrzebują wsparcia i pomocy. Marka naszych świec to CandleAS, a w jej ramach tworzymy świece z naturalnego wosku w szkle oraz ceramice. Poszczególne zapachy noszą nazwy takie jak: Piękno, Zmysłowość czy Wytchnienie.

AS Cook

W Centrum Aktywnego Seniora w Mławie prężnie działa zgrana grupa miłośników gotowania. Nasi seniorzy z grupy AS Cook znają się na smakach jak nikt inny! 

Swoimi specjałami częstują wszystkich gości CAS. Placki drożdżowe, ciasteczka z wróżbami – za sobą mamy już wiele akcji i projektów, w których mieliśmy okazję uczestniczyć.

Pojawiamy się festiwalach i piknikach, organizujemy również warsztaty kulinarne dla innych – na przykład z lepienia pierogów.

AS Cook powstał z miłości do gotowania. A ta miłość jest zawsze większa, kiedy smakołykami możemy dzielić się z innymi! Stawiamy na tradycyjne smaki, ale nie brak też tutaj nowoczesności.