KWARTALNIK AS

Kwartalnik „Aktywny Senior”

Do naszych stowarzyszeniowych pomysłów na bycie razem i pokazywanie codziennego życia Stowarzyszenia AS dołączyliśmy także ten w formie gazety – kwartalnika „Aktywny Senior”. Tu wspominamy nasze wyprawy, opowiadamy historie naszych seniorów i zapowiadamy organizowane w Stowarzyszeniu wydarzenia. Tym, którzy nas jeszcze nie znają mówimy jak działa AS i na łamach zapraszamy do współpracy oraz tworzenia wielkiej rodziny pełnej pomysłów na dawanie dobra.

Pierwszy numer kwartalnika ukazał się w listopadzie 2019 roku. Kwartalnik „Aktywny Senior”, to przede wszystkim zaproszenie do poznania życia Stowarzyszenia i osób tworzących to wyjątkowe miejsce. Tu bowiem nasi czytelnicy znajdą mnóstwo historii, opowieści na temat tego co robimy i dla kogo jesteśmy. Kim są członkowie AS’a, jakie mają pasje, talenty i jakie są ich życiowe historie, które właśnie w ASie wspólnie przeżywamy.

Kwartalnik jest przewodnikiem po historii AS’a. Ale też opowieścią o historiach naszych seniorów, naszych pomysłach, planach i wreszcie kolejną formą zaproszenia do tego by być z nami

Oczywiście tak jak wszystkie nasze projekty i pomysły ten także współtworzymy z naszymi Seniorami. Chcemy, aby gazeta „Aktywny Senior” była tworzona dla seniorów i przez seniorów, bo jest zaproszeniem do aktywizacji dla seniorów. Tu jest miejsce na zgłaszane przez seniorów propozycje tematów, opowieści o pasjach, talentach seniorów i wszystkich zagadnieniach, o których na łamach kwartalnika chcą czytać seniorzy, ale także osoby zainteresowane tym jak działamy, co robimy.

Kwartalnik „Aktywny Senior” jest dostępny w siedzibach Stowarzyszenia AS w Mławie i Płocku, a także w placówkach Urzędu Miasta Płocka, na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku i w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.