ZAJĘCIA AKTYWIZUJĄCE

ZAJĘCIA AKTYWIZUJĄCE

Centrum Aktywnego Seniora, to bogata, ciekawa i różnorodna oferta zajęć, spotkań z członkami AS’a w Mławie i Płocku.

Harmonogram zajęć jest odpowiedzią na potrzebę, pasje i zainteresowania naszych seniorów. Spotykamy się od poniedziałku do soboty.

Zapisy na wszystkie zajęcia prowadzone są w sekretariatach naszego Stowarzyszenia:

Pracownia Rękodzieła Artystycznego

W Mławie nasi seniorzy poznają tajniki rękodzieła artystycznego. Szydełkowanie, dzierganie, malowanie, robienie na drutach, haftowanie oraz wyszywanie, to zajęcia, które pozwalają wyczarować uczestnikom naszych zajęć niesamowite cudeńka. Pomagają również przypominać seniorom jak wiele potrafią. A wielu odkrywać i rozwijać pasje artystyczne. Pięknie haftowane serwety i ciekawe koronkowe obrusy wywołają uśmiech, radość i podziw dla talentów naszych seniorów. Na tych zajęciach poznają alternatywne formy artystycznej ekspresji czyli: jak z niczego zrobić coś pięknego. Wspólne tworzenie jest ciekawą formą do aktywnego spędzania czasu. 

Zajęcia Teatralne

Nauka swobodnego bycia na scenie. Zajęcia te umożliwiają nie tylko pokazanie swoich zdolności aktorskich, ale także pomagają w wyrażaniu emocji, rozwijają wyobraźnię oraz integrują z grupą.

Wykłady tematyczne

Dla seniorów organizujemy raz w miesiącu prelekcje ze specjalistami z dziedzin życia codziennego. Wykłady dają możliwość poznania głównych zagadnień z m. in. zakresu prawa, psychologii oraz kosmetologii. 

Klub Inicjatyw Społecznych
„Gar Rozmaitości”

Każdy czwartek o godzinie 18.00, to w Stowarzyszeniu AS spotkania tematyczne organizowane dla seniorów. Tu rozmawiamy, dyskutujemy z ekspertami z różnych dziedzin: od zdrowia, przez prawo, sztukę, podróże po bezpieczeństwo, zdrowie i urodę.

Zajęcia Taneczne

Zajęcia Taneczne to bardzo dobry pomysł, by aktywnie spędzić wolny czas. Taniec pomoże odzyskać dobrą sprawność fizyczną oraz poprawić samopoczucie.

Lektorat Języka Angielskiego

Zajęcia umożliwiające naukę podstawowych zwrotów przydatnych w życiu codziennym. Podczas zajęć będziemy zajmować się przyswajaniem wiedzy z zakresu gramatyki i słownictwa.

Zajęcia wokalno-chóralne

spotkania pozwalające na rozbudzenie zamiłowania do śpiewu zespołowego, propagowania polskiej kultury muzycznej oraz zachęcające do wspólnego muzykowania.

Taneczne wieczorki

Tradycją naszych spotkań są taneczne wieczorki. Te cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W naszych restauracjach Gary Babci Krysi w Mławie i Płocku nasi seniorzy spotykają się w środy i piątki.

NORDIC WALKING

NORDIC WALKING to sport, który można uprawiać nawet w mieście, a co więcej nie wymaga od początkującej osoby dużych przygotowań. Aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu poprawia krążenie, działanie układu oddechowego, kondycję fizyczną i ogólne zdrowie.

Zajęcia Rękodzieła

Zajęcia Rękodzieła to zestawienie sztuki rąk i wyobraźni umysłu twórcy. Sekcja rękodzieła skupia artystów- pasjonatów, którzy chcą stworzyć coś… z niczego. Praca nad dekoracjami wielkanocnymi to jedna z wielu form tych zajęć.

Zajęcia Literackie

Zajęcia Literackie to wspaniały pomysł na pogłębienie swojej pasji do czytania jak i podzielenia się z uczestnikami zajęć własną twórczością.

Wizyty studyjne

Raz w miesiącu dla członków stowarzyszenia organizujemy wizyty studyjne. Wybieramy się do miejsc ciekawych, nieznanych, pozwalających poznawać historyczne zagadki naszego miasta. To także spotkania z ciekawymi postaciami, włodarzami miast, dające odpowiedzi na najważniejsze dla seniorów zagadnienia z życia społecznego, zagadnień prawnych. Ale też będące okazją do wędrówek, ciekawie i aktywnie spędzonego czasu,

Wyjazdy kulturalne

Nieodłączną częścią naszej wspólnej działalności są wyjazdy kulturalne. Najpiękniejsze opery, najbardziej lubiane operetki, sztuki teatralne oglądamy podczas wspólnych wyjazdów.

Już teraz zapraszamy do współpracy, by cieszyć się życiem razem z nami!