ZAJĘCIA AKTYWIZUJĄCE

ZAJĘCIA AKTYWIZUJĄCE

Centrum Aktywnego Seniora to bogata, ciekawa i różnorodna oferta zajęć, spotkań z członkami AS’a w Mławie, Płocku i Płońsku. Co miesiąc pojawiają się tutaj nowe formy aktywności dla naszych seniorów.

Harmonogram zajęć jest odpowiedzią na potrzebę, pasje i zainteresowania naszych seniorów. publikujemy je w comiesięcznym Rozkładzie jazdy AS’a, który znajdziecie w każdym CAS w waszym mieście.

PŁOCK

ul. Otolińska 6

koordynator
Paulina Szpalerska

MŁAWA

ul. Chrobrego 7

koordynator
Paweł Rybka

PŁOŃSK

ul. 15 Sierpnia 12

koordynator
Marzena Niezabitowska Kłosek

LISTA ZAJĘĆ:

Zajęcia artystyczne

Nasi seniorzy uwielbiają poznawać tajniki rękodzieła artystycznego. Szydełkowanie, dzierganie, malowanie, robienie na drutach, haftowanie oraz wyszywanie to zajęcia, które pozwalają wyczarować uczestnikom naszych zajęć niesamowite cudeńka. Pomagają również przypominać seniorom, jak wiele potrafią oraz odkrywać i rozwijać pasje artystyczne.


Zajęcia kulturalno-literackie

Rozmawiamy i dyskutujemy na wszelkie tematy związane z szeroko pojętą kulturą. Opowiadamy o ciekawych książkach, które przeczytaliśmy, dzielimy się wrażeniami, czytamy wiersze i wspólnie tworzymy. Tematyka zajęć jest różnorodna, więc każdy może wnieść tutaj coś od siebie.


Wykłady tematyczne

Dla seniorów organizujemy prelekcje ze specjalistami z dziedzin życia codziennego. Wykłady dają możliwość poznania głównych zagadnień z m. in. zakresu prawa, psychologii oraz kosmetologii. Wybieramy ekspertów z dziedzin, które najbardziej interesują członków naszego Stowarzyszenia.


Zajęcia taneczne

Zajęcia Taneczne to bardzo dobry pomysł, by aktywnie spędzić wolny czas. Taniec pomoże odzyskać dobrą sprawność fizyczną oraz poprawić samopoczucie. Nasi seniorzy uwielbiają tańczyć, dlatego też chętnie uczą się nowych układów tanecznych, by później zaprezentować je szerszej publiczności. Nasza grupa Bailamos ma już za sobą kilka nagród oraz wyróżnień.


Lektorat języka angielskiego

Zajęcia umożliwiające naukę podstawowych zwrotów przydatnych w życiu codziennym. Podczas zajęć zajmujemy się przyswajaniem wiedzy z zakresu gramatyki i słownictwa. Seniorzy są bardzo wdzięcznymi uczniami i bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach.

Zajęcia wokalno-chóralne

Spotkania pozwalające na rozbudzenie zamiłowania do śpiewu zespołowego, propagowania polskiej kultury muzycznej oraz zachęcające do wspólnego muzykowania. Śpiewamy wspólnie znane utwory, a także uczymy się nowych. Nasz chór Młodzi Duchem uczestniczy w różnego rodzaju konkursach i przeglądach.


Taneczne wieczorki

Tradycją naszych spotkań są taneczne wieczorki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W naszych restauracjach Gary Babci Krysi w Mławie, Płońsku i Płocku nasi seniorzy spotykają się w środy. Natomiast w poniedziałki potańcówki odbywają się w każdym Centrum Aktywnego Seniora.


NORDIC WALKING

NORDIC WALKING to sport, który można uprawiać nawet w mieście, a co więcej – nie wymaga od początkującej osoby dużych przygotowań. Aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu, poprawia krążenie, działanie układu oddechowego, kondycję fizyczną i ogólne zdrowie.


Wyjazdy kulturalne

Nieodłączną częścią naszej wspólnej działalności są wyjazdy kulturalne. Najpiękniejsze opery, najbardziej lubiane operetki, sztuki teatralne oglądamy podczas wspólnych wyjazdów. Później mamy okazję dzielenia się ze sobą tym, co wspólnie przeżyliśmy.


Wieczorki z grami i filmowe

To kolejny sposób na ciekawe spędzenie czasu. Wieczory filmowe to wspólne oglądanie najlepszych hitów kinowych w przestrzeni CAS. Na wieczorkach z grami wspólnie gramy w planszówki, szachy czy karty. To wspaniała integracja, podczas której ćwiczymy też naszą pamięć.


Zajęcia komputerowe

W dzisiejszym świecie bardzo ważna jest umiejętność obsługi komputera czy smartfona. Aby nasi seniorzy byli na bieżąco z technologią, organizujemy zajęcia podczas których skrywają tajniki cyfrowego świata. Uczą się podstawowych czynności, przydatnych w codziennym życiu.

Warsztaty kulinarne

Nasi seniorzy uwielbiają też gotować. Na zajęciach kulinarnych każdy przychodzi z własnym pomysłem. I tak powstają sałatki, ciasta i inne pyszności, którymi potem możemy poczęstować innych. Przygotowujemy też wspólne śniadania i kolacje, zwłaszcza dla tych, którzy posiłki jedzą zazwyczaj samotnie.


Joga

Ćwiczenia dostosowane są do możliwości naszych seniorów. To nie tylko zdrowa aktywność, ale też dbałość o rozwój duchowy. Seniorzy uwielbiają warsztaty z jogi, o czym świadczy zawsze liczna frekwencja. Zajęcia z jogi przyciągają do CAS nie tylko panie, ale również panów.


Zajęcia fotograficzne

Seniorzy na tych zajęciach uczą się robienia zdjęć, zgrywania ich z telefonu na komputer, podstawowej obróbki fotograficznej. To też ciekawe sesje plenerowe, wspólna wymiana doświadczeń i pomysłów. Planujemy także wystawy fotograficzne stworzone ze zdjęć naszych zdolnych seniorów.


Poradnictwo

W ramach naszej działalności prowadzimy też bezpłatne poradnictwo dla naszych seniorów. to nie tylko cykliczne spotkania z psychologiem, ale też możliwość rozmowy z radcą prawnym. Jesteśmy pewni, że taka forma wsparcia dla wielu seniorów będzie nieoceniona.


Kawiarenka AS’a

W piątki w każdym Centrum Aktywnego Seniora odbywa się Kawiarenka. To spokojne spotkania przy kawie i ciastku, na które często zapraszamy też gości. Mamy tu możliwość swobodnej rozmowy, odpoczynku, a także po prostu miłego spędzenia czasu z przyjaciółmi w piątkowy wieczór.

Już teraz zapraszamy do współpracy, by cieszyć się życiem razem z nami!