CENTRUM AKTYWNEGO SENIORA

Centrum Aktywnego Seniora

Przestrzeń do wspólnego
spędzania czasu

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS – jak sama nazwa skazuje – ma na celu aktywizację osób starszych. 

Pod tym hasłem kryje się szeroko rozumiane zapewnienie różnych aktywności dla osób w wieku 55plus.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Seniorów, w Mławie powołane przez nasze Stowarzyszenie do życia zostało Centrum Aktywnego Seniora. To miejsce – dom, dla każdego i dla wszystkich…

To przestrzeń do realizacji pasji, talentów, a także dom, w którym jak mamy nadzieję, wielu Seniorów odnajduje sens swojego życia. Każdego dnia w naszym Centrum Aktywnego Seniora miejsce do realizacji swoich pasji, marzeń, znajduje około 40-50 osób. Wśród nich są m.in. 90 letnia pani Janinka, 80-cio letnia Pani Maria, czy 70 letnia Pani Krystyna.

Nasze Centrum

To miejsce, w którym każdego dnia od poniedziałku do piątku spotykają się Ci, którzy potrzebują obecności drugiego człowieka.

Nasze centrum, to miejsce radości, rozmowy, wspólnych zajęć ale także smutku, bo jak w każdej rodzinie – z naszej Seniorzy także odchodzą na zawsze.

Centrum Aktywnego Seniora, to miejsce wspólnych śniadań i obiadów, wspólnego świętowania urodzin, imienin czy innych uroczystości okolicznościowych osób uczestniczących w zajęciach #centrumas.

To miejsce szczególne dla bardzo wielu osób, bo od początku tworzone wraz z Zarządem od podstaw, znające wszystkie nasze historie, radości, smutki i troski. 

Nasze Centrum aktywnego Seniora to drugi dom dla wielu
z naszych Seniorów

Zajęcia w Centrum Aktywnego Seniora dla naszych Seniorów są bezpłatne, a każdy uczestnik zajęć otrzymuje bezpłatny posiłek serwowany przez Restaurację Gary Babci Krysi, która jest częścią działalności gospodarczej naszego Stowarzyszenia.

W Centrum Aktywnego Seniora, prowadzone są zajęcia w:

  1. Szwalni Seniora, gdzie tworzona jest nasza rodzina Skrzata Helpika
  2. Pracowni Rękodzieła, gdzie nasi Seniorzy zajmują się wytwarzaniem dzieł okazjonalnych np. na Święta Bożego Narodzenia lub na Święta Wielkanocne
  3. Pracowni kulinarnej, gdzie każdego dnia powstają pyszne dania 
  4. Kąciku rozmaitości w którym zajmujemy się wszystkim i niczym – po prostu jesteśmy razem i wspólnie się świetnie bawimy.