CENTRUM AKTYWNEGO SENIORA

Centrum Aktywnego Seniora

Wspólna przestrzeń

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS – jak sama nazwa skazuje – ma na celu aktywizację osób starszych. 

Pod tym hasłem kryje się szeroko rozumiane zapewnienie różnych aktywności dla osób w wieku 55 plus. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Seniorów, w Mławie powołane przez nasze Stowarzyszenie do życia zostały trzy Centra Aktywnego Seniora w Płocku, Mławie oraz Płońsku. Mówimy o nich, że to bijące serca naszej organizacji.

To przestrzeń do realizacji pasji, talentów, a także dom, w którym jak mamy nadzieję, wielu Seniorów odnajduje sens swojego życia. Każdego dnia w naszym Centrum Aktywnego Seniora spotykają się dziesiątki osób. Nie tylko uczestniczą w szeregu różnorodnych zajęć aktywizujących, ale też po prostu wspólnie rozmawiają i spędzają czas.

Nasze CAS-y

To miejsca, w których każdego dnia od poniedziałku do piątku spotykają się ci, którzy potrzebują obecności drugiego człowieka.

Nasze Centra Aktywnego Seniora to miejsca radości, rozmów, wspólnych zajęć, śniadań i obiadów, wspólnego świętowania urodzin, imienin czy innych uroczystości. Tworzone są przez seniorów i dla seniorów. Swoimi osiągnięciami, pomysłami i wspomnieniami dzielimy się codziennie na łamach naszych mediów społecznościowych, aby zachęcić jak najwięcej seniorów do dołączenia do nas i cieszenia się wspólnie życiem.

CAS Płock OTWÓRZ ŁĄCZE
CAS Płońsk OTWÓRZ ŁĄCZE
CAS Mława OTWÓRZ ŁĄCZE 

Pasje, talenty, zainteresowania…

Większość zajęć w naszych Centrach Aktywnego Seniora dla członków Stowarzyszenia AS jest bezpłatnych. Co miesiąc urozmaicamy naszą ofertę, by każdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie.

Jakie aktywności proponujemy naszym AS’om? To między innymi:

  • zajęcia ruchowe – joga, gimnastyka, taniec, spacery, nordic walking
  • zajęcia artystyczne – tworzenie produktów w Szwalni Seniora, świec w manufakturze w Płońsku, malowanie, wyklejanie
  • poradnictwo: spotkania z psychologiem i radcą prawnym, ekspertami w różnych dziedzinach
  • nauka – lektoraty językowe, korzystanie z komputera i smartfona