Pierwsza wizyta w CAS Mława

Akademia Pomagania - PIERWSZA WIZYTA

Pierwsza wizyta w CAS Mława

Zanim ruszył na dobre nasz nowy projekt Akademia Pomagania, postanowiliśmy po raz pierwszy zaprosić w progi Centrum Aktywnego Seniora w Mławie dzieci z mławskiego przedszkola. W ten sposób chcieliśmy przekonać się, że projekt, który zrodził się w naszych głowach już jakiś czas temu, rzeczywiście ma sens. Pierwsza wizyta i integracja międzypokoleniowa okazała się pięknym, wzruszającym wydarzeniem.

Dzieci wraz z naszymi kochanymi seniorami poznawały miejsce, gdzie czas staje się wyjątkowy, a wspólna zabawa nabiera zupełnie nowego wymiaru. Razem tworzyliśmy magiczną atmosferę, a każdy krok przedszkolaków w naszym Centrum był pełen ciekawości i uśmiechu. Dzieci miały okazję zapoznać się z miejscem, w którym nasi seniorzy spędzają czas, dzieląc się ze sobą radością, śmiechem i dobrymi chwilami.

Ale to nie wszystko! Razem z seniorami dzieci stworzyły wyjątkową maskotkę – skrzata Helpika. Mogły zabrać go ze sobą do swojego przedszkola. Nie zabrakło także wspólnego kolorowania obrazków, czytania bajek oraz słodkiego poczęstunku. Było też pozowanie do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy przedszkolakom za ich radosną energię, a naszym seniorom za serdeczne przyjęcie małych gości. Była to piękna lekcja wzajemnej życzliwości, współpracy i budowania mostów między pokoleniami. Cieszyliśmy się wspólnie tym wyjątkowym dniem, który na pewno na długo pozostanie w naszych sercach! Fantastyczna reakcja obu pokoleń podczas tego wydarzenia pokazała nam, że warto się rozwijać w tym kierunku i że nasza Akademia Pomagania jest doskonałym pomysłem. Teraz do naszych Centrów Aktywnego Seniora zapraszamy kolejne grupy dzieci i młodzieży.

Więcej informacji:

Wróć do strony Akademii