Malownicza Gruzja

PODRÓŻUJ Z NAMI

Malownicza Gruzja

Termin: 2 połowa maja - 9 dni

Intensywność: Duża

Wyjazd INTEGRACYJNY

Podczas tej wycieczki poznamy najpiękniejsze miejsca i zabytki Gruzji. Będziemy mieli też okazję posmakować tradycyjnej gruzińskiej kuchni i zobaczyć pokaz kaukaskich tańców. Czekają na nas takie miejsca jak: Tibilisi, skalne miasto Rabat, uzdrowisko Borżomi, pola herbaciane, góry Kaukaz, Zamek w skalnym mieście Upliscyche, Góra Kazbek, winnice Kachetii.

Data

Maj

Program

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie. Wylot z Warszawy o godz. 22:25.

Dzień 2

Przylot do Tbilisi godz. 04:05. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek po podroży. Śniadanie. Zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Spacer po reprezentacyjnej alei Rustawelego i Placu Wolności. Czas wolny w okolicy Suchego Mostu – największego bazaru z pamiątkami i starociami. Wizyta w najstarszej cerkwi w Tbilisi – kościele Anczischati i placu z krzywą wieżą, zbudowaną przez lokalnego artystę Gabriadzego. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala. Spacer po zaułkach starego miasta u podnóża zamku, wizyta w meczecie i dzielnicy łaźni siarkowych. Krótki czas wolny w centrum miasta. Kolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem kaukaskich tańców. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

TWIERDZA SARO – SKALNE MIASTO WARDŻIA – RABAT Śniadanie. Przejazd na południe Gruzji w głąb skalistego kanionu rzeki Kury. Zwiedzanie monumentalnych zabytków regionu: prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat, położonej na szczycie kanionu; skalnego miasta Wardzia pochodzącego ze średniowiecza. Przejazd do miasta Achalcyche. Wizyta w zrekonstruowanym niedawno, gruzińsko-tureckim zamku Rabat, kolacja w restauracji. Nocleg w pobliskim hotelu.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu lokalnych słodyczy i oryginalnych leczniczych przetworów. Transfer do Batumi. Pokaz akrobacji w miejscowym delfinarium. Spacer w centrum miasta m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Czas wolny na bulwarze. Przejazd autokarem przez tzw. Nowy Bulwar pełen ekstrawaganckich budowli, m.in. w kształcie rzymskiego Koloseum i Białego Domu postawionego na dachu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 5

OGRÓD BOTANICZNY – POLA HERBACIANE – JASKINIA PROMETEUSZ

Śniadanie. Wyjazd z Batumi. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego pełnego egzotycznych drzew i roślin. Przejazd w okolice miasta Kutaisi. Wizyta w wytwórni herbaty: na polach herbacianych izakładzie produkcyjnym, degustacja różnorodnych gatunków herbat, możliwość zakupu wyrobów bezpośrednio od producenta. Zwiedzanie jaskini krasowej Prometeusz. Kolacja i nocleg w mieście Kutaisi.

Dzień 6

SKALNE MIASTO UPLISCYCHE – ZAMEK ANANURI – DROGA PRZEZ KAUKAZ

Śniadanie. Transfer do centralnej Gruzji. Zwiedzanie antycznego miasta skalnego Upliscyche. Dalszy transfer w góry Kaukazu Wielkiego. Po drodze zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri leżącego nad turkusowym zalewem Żinwali. Kolacja i nocleg w pensjonacie na Kaukazie Wielkim.

Dzień 7

GÓRA KAZBEK -MCCHETA – ZŁOTE SKARBY W MUZEUM NARODOWYM

Rano przy dobrej widoczności krótka wyprawa autami terenowymi do podnóża góry Kazbek (5047 m). i klasztoru Św. Trójcy (Cminda Sameba, 2200 m n. p. m.). Powrót do pensjonatu na śniadanie, powrót drogą przez Kaukaz do centralnej Gruzji. Po drodze postoje – na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach wód mineralnych. Po południu zwiedzanie Mcchety, antycznej stolicy Gruzji gdzie w IV wieku miał miejsce chrzest kraju. Zobaczymy też mały kościół Samtawro, ogromną katedrę Sweticchoweli i wjedziemy na wzgórze Dżwari, skąd rozciąga się panorama Mcchety i okolic. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 8

>DAWID GAREDŻA – WINNICE KACHETII

Śniadanie w hotelu. Przejazd na pustkowie Udabno. Zwiedzanie monastyru Dawid Garedża z VI wieku, położonego wśród rozległych stepów, pofałdowanych zjawiskowo wzgórz z piaskowca. Postój w osadzie Udabno w restauracji prowadzonej przez parę z Polski. Dla chętnych dodatkowo płatny lunch. Wyjazd do Kachetii – doliny będącej światową kolebką winiarstwa. Wizyta w fabryce wytwórni wina i innych trunków, zapoznanie się z technologiami ich wyrobu, dłuższa degustacja i czas na zakupy. Zwiedzanie wykutego w skałach magazynu firmy Chareba, mającego formę wielkich tuneli wyrytych pod górami Kaukazu. Krótka degustacja. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji w formie kaukaskiej uczty z długimi, poetyckimi toastami prowadzona przez wodzireja, tzw. Tamadę, prowadzoną przy akompaniamencie miejscowych muzykantów. Około północy transfer na lotnisko.

Dzień 9

Wylot do Warszawy godz.04:55. Przylot do Warszawy o godz. 06:40.

Wymagany dokument podróży: dowód osobisty.

W co się spakować; wielkość bagażu: wg lotów.

Cena zawiera:

  • Przejazd komfortowym autokarem
  • Prowiant na drogę
  • 2 noclegi w kabinach 2-osobowych
  • wyżywienie (2 śniadania, 2 kolacje)
  • Ognisko z pieczeniem kiełbasy
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Opiekę pilota
  • Ubezpieczenie NNW

Wydarzenia Facebook

Sprawdź nasze media społecznościowe