32 tysiące posiłków dla gości z Ukrainy

Dziś jako jeden z 11 podmiotów ekonomii społecznej nasza Grupa AS Sp. z o.o. non-profit, podpisała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę na przygotowanie posiłków dla gości z Ukrainy. Będzie to 32 tysiące porcji posiłków dla uchodźców przebywających w Płocku, Mławie i Ciechanowie.

Łącznie w ramach podpisanych umów podmioty ekonomii przygotują ponad 100 tysięcy posiłków. Dla naszego Stowarzyszenia, które jest właścicielem Grupy AS i Restauracji Gary Babci Krysi, to ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że jesteśmy w gronie podmiotów realizujących to zadanie. Od najbliższego poniedziałku będziemy dostarczać obiady i suchy prowiant dla uchodźców z Ukrainy w Płocku, Mławie i Ciechanowie. Istotny jest podwójny wymiar tego działania. Z jednej strony jest to praca na rzecz potrzebujących, a z drugiej ogromne wsparcie i zastrzyk dla naszych restauracji.

Dzięki temu działaniu będziemy mieli możliwości przygotowywania jeszcze większej ilości dań, a co za tym idzie jeszcze większą ilość środków finansowych z dochodu restauracji będzie przeznaczana na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. Dodatkowo nasi pracownicy, często osoby wykluczone lub zagrożone wykluczeniem będą mieli dalej pracę. Da to duże poczucie bezpieczeństwa wspieranym i przygotowującym to wsparcie. Ogromne podziękowania kierujemy dla marszałka Adama Struzika za zaangażowanie w ten projekt. Podziękowania przekazujemy także dla Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej za wdrożenie, koordynację i realizację projektu dożywiania. To jest realne wsparcie dla takich podmiotów jak nasze Stowarzyszenie.