19.12.2015 roku był dla nas dniem szczególnym

W ten piękny sobotni wieczór byliśmy razem z ok. 400 Seniorami, mieszkańcami Mławy i innymi sympatykami naszego Stowarzyszenia.Dzieki wsparciu i pomocy lokalnego samorządu włączyliśmy się w organizacje Wigilji Miejskiej w Mławie. Były łzy radości, dużo uśmiechu i wiele zaskoczenia widocznego na twarzach naszych kochanych Seniorów.
Wspólnie z naszymi wolontariuszami rozdaliśmy paczki dla wszystkich Seniorów, którzy obecni byli na Wigilii.
Cała akcja związana z tegorocznymi świętami przeszła nasze najśmielsze oczekiwania z kilku powodów.
W działania włączyli się mieszkańcy całego świata. Chęć pomocy zadeklarowały tysiące osób i dzięki Wam – sympatykom naszej organizacji prezenty zostały wręczone.

1. Ponad pół tysiąca darczyńców – ludzi o wielkich sercach
2. 12 milionów odsłon naszych postów przez 38 dni,
3. Blisko 14 tysięcy komentarzy
4. 85 tysięcy udostępnień naszych historii
5. 1300 wiadomości na priv z opiniami, komentarzami, ale także chęcią pomocy naszym kochanym Seniorom!
Za to wielkie dzięki, ponieważ mamy świadomość, iż bez Was by się to nie udało.

W sposób szczególny w naszą akcję włączyli się m.in. Pani Karolina Kokoszka reprezentująca sadowników z Grójca, którzy na ten szczególny wieczór przekazali nam kilkaset kilogramów jabłek i gruszek. To piękny gest, który bardzo pozytywnie został odebrany przez wszystkich obecnych na Wigilii. Uczestnicy spotkania nie kryli wielkiego zaskoczenia, że za darmo można wziąć sobie owoce.

W naszą Akcję włączyły się także mławskie piekarnie. W sumie otrzymaliśmy 450 bochenków chleba, który w całości został rozdany w trakcie świątecznego spotkania. To piękny symbol – bo czegoż więcej potrzeba w trakcie świąt jak nie polskiego, ciepłego świątecznego chleba. Jeszcze raz, zatem dziękujemy piekarniom:
* Witkowscy, B.M. Zakład piekarniczo – cukierniczy s.c.
* Szczepkowscy s.c. Piekarnia
* Piekarnia PSS Spójnia
* Gwarecki Radosław – Piekarnia
* PPH Kazimierz Zieliński Sp.J,
* dziękujemy również Miejskiemu Domowi Kultury w Mławie za pomoc i wsparcie techniczne i organizacyjne
* dziekujemy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mławie za podarowanie słodyczy do paczek dla seniorów

Całość dopełnił wóz z sianem. To wyjątkowy symbol, o którym wielu z nas już zapomniało. Chleba, ale również sianka nie powinno zabraknąć na wigilijnym stole. Dzięki Stajni Tarpan z Korbońca każdy uczestnik spotkania wigilijnego otrzymał sianko, które trafiło na Wigilijny stół w mławskich domach.

Nasi Wolontariusze – młodzi ludzie z mławskiego liceum w sposób szczególny również nam pomogli. Byli tego dnia z naszymi seniorami. To oni pakowali chleby, owoce i sianko. To oni rozdawali paczki świąteczne dla członków naszej organizacji. To oni spotykali się z wyrazami ogromnej wdzięczności i wzruszenia ze strony seniorów.
Dla nich to wielka lekcja, ponieważ jak sami mówili podsumowując nasze spotkanie: dziękujemy, bo pierwszy raz w życiu spotkaliśmy dziś z tak ogromną wdzięcznością ze strony starszych osób. Nigdy wcześniej nikt nie dziękował mi płacząc – powiedział Bartek – nasz wolontariusz.

Dla nas wszystkich był to wyjątkowy wieczór. Każdy z nas widział jak wiele dobrego zadziało się tego wieczoru. Szczególnie zwarzywszy na fakt, iż bardzo zależało nam na tym, aby żadne z naszych członków w Wigilię nie był sam. Dlatego też kontynuacją naszego działania z 19 grudnia była sama Wigilia.
24 grudnia w domach naszych 13 wolontariuszy gościliśmy seniorów. Tych potrzebujących i samotnych. Dzięki uprzejmości młodych ludzi i wielkich sercach, 13 seniorów w tym roku wigilię spędziło z nami. Dla nas najważniejsze było działanie, aby nikt w ten szczególny wieczór nie był sam.

Zobaczcie naszą foto relację 🙂