Asystent Seniora – nowa aplikacja mobilna

Warto pomagać seniorom i ułatwiać im życie. Działać można na wiele sposobów, a jednym z nich jest pomoc mobilna. Poznaj bliżej naszą nowość – Asystent Seniora, który może stać się Twoim codziennym przyjacielem na dobre i złe. 

Asystent Seniora – czym jest i na czym polega jego działanie? 

Asystent Seniora to aplikacja mobilna, która – jak sama nazwa wskazuje – ma być codziennym asystentem dla seniorów. Jej cel to przede wszystkim ułatwianie codziennego życia poprzez kompleksowe wsparcie podczas wykonywania wielu czynności.

Aplikacja ta skupia się także na innych aspektach. Bardzo istotnym elementem jej działania jest informowanie seniorów o czyhających na nich zagrożeniach. Osoby korzystające z Asystenta Seniora zwiększą swoje bezpieczeństwo, które w dzisiejszym świecie ma bezcenną wartość. 

Poza tym, ogromnym atutem Asystenta jest jego intuicyjna obsługa. W praktyce oznacza to, że nie trzeba mieć doświadczenia w posługiwaniu się smartfonem, żeby móc w pełni korzystać z aplikacji. Bez problemu można znaleźć wszystkie potrzebne funkcje. Są one oznaczone zarówno wyraźnymi napisami, jak i widocznymi obrazkami. 

Wszystko w jednym miejscu? To możliwe! 

Asystent Seniora składa się z wielu elementów, które razem tworzą idealnie dopasowaną całość. 

Legitymacja – każdy członek naszego Stowarzyszenia posiada legitymację, Dzięki Asystentowi Seniora będzie ona dostępna nie tylko w wydaniu papierowym, ale również online – w aplikacji. Seniorzy dostaną także informację, kiedy wygasa ważność ich legitymacji. 

Aktualności – jeden z najważniejszych elementów Asystenta Seniora. W tej zakładce znajdują się wszystkie informacje o życiu Stowarzyszenia. Dzięki temu nic nie umknie uwadze naszych kochanych seniorów. Informacje dzielimy na: ogólne, z zakresu bezpieczeństwa, obiadowe i inne. 

Wiadomości – informacje dostarczane do użytkowników aplikacji. Seniorzy dowiedzą się m.in. o przysługujących im rabatach w restauracjach, organizowanych wydarzeniach czy zbliżających się wycieczkach. 

Wydarzenia AS – nasze Stowarzyszenie regularnie organizuje mnóstwo wydarzeń dla swoich członków. W związku z tym warto, żeby nie pominąć żadnego z nich. Właśnie dlatego powstała zakładka „Wydarzenia AS”. To tutaj zbieramy wszystkie informacje o potańcówkach, spotkaniach, balach, wyjazdach… 

Podróże – życie naszego Stowarzyszenia toczy się nie tylko w Płocku, Płońsku i Mławie, ale również w innych rejonach Polski i za granicą. Organizowane przez AS’a wyjazdy są podzielone na: aktualne, wyprzedane i archiwalne. Pierwsza grupa obejmuje wszystkie wyprawy, które są przed nami i na które wciąż można się zapisywać. Druga grupa to zbiór wyjazdów, które wprawdzie dopiero się odbędą, ale nie ma już na nie wolnych miejsc. Trzecia natomiast to spis wycieczek z przeszłości, co jest okazją do przywrócenia pięknych wspomnień. 

Obiady – w jednym miejscu zebrano menu naszych restauracji. Seniorzy nie muszą rano odwiedzać Garów Babci Krysi, aby dowiedzieć się, co nasi wspaniali kucharze przygotowują na obiad, jak również będą mogli sprawdzić swoją aktywność w naszych placówkach restauracyjnych. 

Zgody – wszystkie zgody w jednym miejscu – m.in. regulaminy, udostępnianie wizerunku, przetwarzanie danych. 

Dokumenty – miejsce, w którym zebrane zostaną wszystkie potrzebne dokumenty w tym regulaminy, instrukcje i klauzule zgód wcześniej wyrażonych . 

Kontakt – tu znajdziecie numer telefonu i adres e-mail do nas oraz kontakt do Inspektora Ochrony Danych. 

Bezpieczeństwo – w tej zakładce zamieszczamy ważne informacje z zakresu bezpieczeństwa. Dzięki naszym poradom zmniejszamy ryzyko oszustw, których ofiarami mogliby zostać nasi seniorzy. 

Usługi dla Ciebie – umożliwimy użytkownikom aplikacji korzystanie z rozmaitych usług – zarówno płatnych, jak i darmowych. Szczególną uwagę poświęcimy codziennemu wsparciu seniorów dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom. Posiadacze naszej aplikacji będą mogli otrzymać pomoc w takich czynnościach jak sprzątanie, robienie zakupów czy wyprowadzanie psa na spacer – oczywiście wszystko za darmo.

Poza tym w niedalekiej przyszłości (początek lipca) planujemy dodać do Asystenta różne płatne punkty usługowe, m.in. kosmetyczne i fryzjerskie. Będziemy je promować, co oznacza, że zostaną specjalnie wyróżnione w naszej aplikacji, a seniorzy dzięki temu skorzystają z atrakcyjnych rabatów.

Jak przebiega proces instalacji? 

Asystent Seniora jest dostępny do pobrania w Google Play i App Store. Członkowie naszego Stowarzyszenia mają maksymalnie ułatwione zadanie, ponieważ do zalogowania się w naszej aplikacji wystarczy im tylko telefon. Co ważne, rejestracja jest całkowicie darmowa! 

Dlaczego warto korzystać z Asystenta Seniora? 

Aplikacja mobilna dla seniorów to przede wszystkim wygoda. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby być na bieżąco z wydarzeniami organizowanymi przez nasze Stowarzyszenie. Co więcej, nawet z domu można zapisać się na wizytę do fryzjera, kosmetyczki czy lekarza lub co ważniejsze zgłosić prośbę o wolontariackie wykonanie jednej z wielu usług, w tym także zrobienie zakupów, czy pomoc w domowych obowiązkach.

Senior w jednym miejscu otrzymuje wszystko, czego potrzebuje. Korzystanie ze smartfonów staje się znacznie prostsze, ponieważ zamiast konieczności szukania informacji w Internecie, wystarczy zainstalować aplikację na swoim telefonie.