Bezpłatne obiady dla seniorów

Obecna sytuacja to czas, kiedy chcemy jeszcze bardziej pomagać i pomagamy naszym seniorom. W ramach naszej wielkiej akcji pomocowej w czasie pandemii zarząd Stowarzyszenia AS podjął decyzję o dostarczaniu bezpłatnych obiadów kilkudziesięciu seniorom.

Różnego rodzaju działania wspierające seniorów – członków Stowarzyszenia AS podejmowane są od kilku miesięcy. Z każdym kolejnym miesiącem pandemii zarząd Stowarzyszenia realizuje kolejne formy wsparcia dla seniorów. – To już kilka miesięcy, od kiedy nie możemy być razem… Niestety sytuacja ta wpłynęła na nas wszystkich. Na naszych seniorów, bo niestety przymusowe siedzenie w domu nie wpływa korzystnie na nikogo. Na nas…ponieważ mimo zamkniętego Stowarzyszenia, musimy ponosić wszystkie koszty jak dotychczas . Obecnie w naszym Stowarzyszeniu pracują 52 osoby, które każdego dnia są do dyspozycji Seniorów i innych mieszkańców Mławy i Płocka. Mimo trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, musimy być razem i przetrwać ten paskudny czas. To właśnie dlatego zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję, że codziennie będziemy dostarczać z naszej Restauracji w Mławie obiad. Mamy nadzieję, że chociaż w ten sposób przyczynimy się do tego, że seniorzy, otrzymujący wsparcie w tej postaci będą mieli choć trochę lepsze samopoczucie – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Do seniorów otrzymujących bezpłatne obiady kierowca będzie przyjeżdżał codziennie, od poniedziałku do piątku, pomiędzy godziną 9.00. a 11.00. W sytuacji jeśli seniora nie będzie w domu nasz dostawca obiad zostawi na wycieraczce przed drzwiami. Jeśli senior będzie chciał zrezygnować to informacje o tym przekaże telefonicznie pod numerem: 791 187 233.

Jak widać mimo trudnej sytuacji Stowarzyszenie nie zatrzymuje się. Działamy i pomagamy na bieżąco. Jak mówi prezes Rafał Chmielewski już trwają działania nad spotkaniem wigilijnym, które mamy nadzieję będzie mogło się odbyć. A jeśli nie to i tak dotrzemy do naszych seniorów, aby jak co roku wręczyć świąteczną paczkę i specjalnie zaprojektowaną dla naszych seniorów kartkę z życzeniami.

A my przypominamy, że cały czas działamy, pomagamy. Seniorzy potrzebujący pomocy przy zrobieniu zakupów, leków przypominamy, że zgłaszajcie informacje pod numer telefonu naszego sekretariatu: tel. 791187238. – Życzymy dużo zdrowia, wiemy, jak bardzo teraz jest ono wszystkim potrzebne. Życzymy dużo uśmiechu i dobrego samopoczucia, bo wiemy jak bardzo ważne jest to, abyśmy dzisiaj mieli pozytywne myślenie – kieruje do wszystkich seniorów słowa pozdrowienia Rafał Chmielewski.