Co się dzieje w ASie? Przeczytaj w naszym kwartalniku

Do naszych stowarzyszeniowych pomysłów na bycie razem i pokazywanie codziennego życia Stowarzyszenia AS dołączamy kolejny. Właśnie ukazał się pierwszy numer naszego kwartalnika Aktywy Senior. Tu wspominamy nasze wyprawy, opowiadamy historie naszych seniorów i zapowiadamy organizowane w Stowarzyszeniu wydarzenia. Tym, którzy nas jeszcze nie znają mówimy jak działa AS i na łamach zapraszamy do współpracy oraz tworzenia wielkiej, pełnej pomysłów na dawanie dobra rodziny.

Kwartalnik „Aktywny Senior” to przede wszystkim zaproszenie do poznania życia Stowarzyszenia i osób tworzących to wyjątkowe miejsce. Tu bowiem nasi czytelnicy znajdą mnóstwo historii, opowieści na temat tego co robimy i dla kogo jesteśmy. Kim są członkowie AS’a, jakie mają pasje, talenty i jakie są ich życiowe historie, które właśnie w ASie wspólnie przeżywamy. – Z ogromną radością przekazujemy pierwszy numer naszego kwartalnika. Kwartalnika, który jest przewodnikiem po historii AS’a. Ale też opowieścią o historiach naszych seniorów, naszych pomysłach, planach i wreszcie kolejną formą zaproszenia do tego by być z Nami – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Oczywiście tak jak wszystkie nasze projekty i pomysły ten chcemy także współtworzyć z Naszymi Seniorami. Dlatego zachęcamy do aktywnego włączenia się. – Chcemy, aby gazeta „Aktywny Senior” była tworzona dla seniorów i przez seniorów. Mam nadzieję, że z tej propozycji będącej zaproszeniem do aktywizacji Nasi Seniorzy skorzystają. Tu jest miejsce na Państwa propozycje tematów, opowieści o Państwa pasjach, talentach, wszystkich zagadnieniach, które na łamach kwartalnika chcą Państwo przeczytać. A także przedstawienie naszych wydarzeń, imprez, wyjazdów – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Na pomysły, sugestie i propozycje tematów czekamy pod adresem: media@fundacjaas.org. Można je także zgłaszać i przekazywać w sekretariatach naszych oddziałów w Mławie i Płocku. Już teraz zachęcamy do współpracy .

A już teraz bardzo serdecznie zapraszamy także do lektury pierwszego numeru „Aktywnego Seniora”. W nim przeczytacie Państwo między innymi o historii AS’a, historii naszych Seniorów. W relacjach zdjęciowych wracamy do naszych wspólnych wypraw, spotkań, rozmów. Oczywiście nie brakuje obecności naszego skrzata Helpika szytego w Centrum Aktywnego Seniora. I naszych poetycko utalentowanych pań, których wiersze zamieszczamy w naszym kwartalniku. Jest też coś dla ciała, czyli o naszych kulinarnych pasjach i smakach, które serwujemy w prowadzonych przez Stowarzyszenie w Mławie i Płocku restauracjach Gary Babci Krysi. Więcej szczegółów nie zdradzamy. Zapraszamy do lektury „Aktywnego Seniora”. Naszą bezpłatna gazetę znajdziecie Państwo w naszych restauracjach, sekretariatach Stowarzyszenia w Mławie i Płocku.

A my już pracujemy nad kolejnym numerem, gdzie będzie mnóstwo zdjęć, pięknych historii, zaproszeń do udziału w stowarzyszeniowych wydarzeniach, relacji z naszych spotkań, porad ekspertów. I oczywiście już zapraszamy do lektury.