Dzień Kuchni Ukraińskiej

Prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS restauracje Gary Babci Krysi serwowały przez jeden dzień wyjątkowe dania. Z okazji zorganizowanego przez nas Dnia Kuchni Ukraińskiej można było posmakować barszczu, derunów, paschy, gałuszek. A zarazem pomóc, bo przy okazji degustacji prowadzona była zbiórka na pomoc przebywającym w Płocku i Mławie uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Pomysł spotkania i pomagania w takiej formule był wyjątkowo piękny. Dopisała pogoda i tłumy ludzi o wspaniałych sercach, którzy włączyli się w pomaganie. Wielkie podziękowania dla płocczan i mławian za to, że dorzucili pomocową cegiełkę dla uchodźców z Ukrainy mieszkających w naszych miastach. Panie z Ukrainy przygotowały barszcz ukraiński, deruny, gałuszki, naleśniki ukraiński, banusz, wareniki, paschę. Wszystko smakowało. Wszystkie dania smakowały wyśmienicie.

Dania powstały w naszych restauracjach Gary Babi Krysi. I tu można było się nimi zajadać. I zarazem pomagać, bo zbieraliśmy pieniądze na pomoc dla rodzin z Ukrainy, które są w naszych miastach.