Jedziemy do Krakowa. Można się zapisywać

Przed nami kolejny wspólny wyjazd. W listopadzie zapraszamy do wspólnego zwiedzania Krakowa. W dniach 7-8 listopada będziemy zwiedzali urokliwe zakątki grodu Kraka. Zapisy już trwają.

Szczegółowe informacje można uzyskać i zapisać się na wyjazd w recepcji Centrum Aktywnego Seniora w Mławie, ulica Chrobrego 7 oraz recepcji filii Stowarzyszenia w Płocku, ul. Obrońców Płocka 1920 lok. 20. Informacje udzielane są także telefonicznie pod numerami telefonów: 791-187-238 (Mława) i 792187228 (Płock). Koszt wycieczki: 320 zł.

Na kolejny już w tym roku wyjazd organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywnego Seniora AS zapraszamy w dniach 7- 8 listopada. Zaplanowane jest zwiedzanie najważniejszych i najpiękniejszych zabytków. Wędrówkę po Krakowie rozpocznie spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Kolejny punkt programu, to wędrówka na Wzgórze Wawelskie połączona z poznawaniem niezwykłych historii dotyczących tego miejsca. Będziemy także wędrowali ulicą Grodzką lub Plantami, zawitamy pod słynne Okno papieskie oraz do Dzielnicy Uniwersyteckiej. Przystaniemy na chwilę na dziedzińcu Collegium Maius.

Będąc w Krakowie zatrzymamy się na najpiękniejszym w Europie rynku, który uwaga, ma najstarszy na świecie supermarket czyli słynne Sukiennice. A stąd już blisko do ulicy Floriańskiej i Barbakanu.

PROGRAM ZWIEDZANIA:

Dzień 1. Przejazd autokarem do Krakowa. Smok Wawelski. Wzgórze Wawelskie. Katedra Wawelska (zwiedzanie wnętrza z dzwonem Zygmunt i kryptami). Przejście traktem królewskim pod Okno papieskie. Pałac Biskupi – kościół Franciszkanów. Rynek Główny – Sukiennice – Kościół Mariacki (zwiedzanie wnętrza z ołtarzem Wita Stwosza). Barbakan i Brama Floriańska.  

Dzień 2. Przejazd i zwiedzanie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce i zwiedzanie trasy turystycznej. Powrót autokarem.