Już wkrótce w Płocku otwieramy filię AS-a

Termin otwarcia  fili w Płocku zbliża się wielkimi krokami. I coraz więcej osób ma okazję poznać działalność i misję Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS. Tym razem mieliśmy przyjemność opowiedzieć o naszej pomocy i współpracy z seniorami dziennikarzom płockich mediów.

O istocie działalności Stowarzyszenia w Mławie, która już za kilka tygodni będzie także realizowana w Płocku mówili członkowie zarządu i seniorzy, którzy są z AS-em od początku jego działalności. – To dla nas wielkie wyróżnienie, że możemy opowiedzieć i pochwalić się tym co robimy. Komu pomagamy i jak pomagamy –  mówił Michał Jaros, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS z siedzibą w Mławie. Dodając, że działalność Stowarzyszenia to odpowiedź na ogromną samotność seniorów. – Nadrzędnym celem naszych działań od początku było założenie niesienia pomocy tym cichym ludziom, którzy są  zamknięci w swoich domach. I stworzenie organizacji samofinansującej się. Stąd pomysł na szycie i sprzedaż naszego skrzata Helpika. Sprzedajemy go na całym świecie z wyjątkiem Australii. Do chwili obecnej sprzedał się w ponad 36 tysiącach egzemplarzy. Był dostępny w jednej z sieci hipermarketów w Polsce –przedstawiał charakter prowadzonych przez Stowarzyszenie działań Michał Jaros.

Dodatkową formą działalności statutowej i głównym trzonem działalności gospodarczej Stowarzyszenia jest restauracja Gary Babci Krysi. I taka powstaje również w Płocku, gdzie przy ulicy obrońców Płocka 1920 lokal 20, jest siedziba o powierzchni 470 metrów kwadratowych. – Jedna z sal tak zwana kominkowa będzie przeznaczona do zajęć z seniorami i będzie małą salą bankietową na imprezy komercyjne. Bo działalność Stowarzyszenia to działalność statutowa i gospodarcza. A działalność gospodarcza, to także komercyjna – wyjaśniał dziennikarzom charakter prowadzonej przez Stowarzyszenie działalności Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS w Mławie. Przy założeniu, że seniorzy członkowie AS-a zakupują obiady w cenie 7 zł (z 50% rabatem), Stowarzyszenie musi prowadzić działalność komercyjną na pokrycie kosztów. – Doświadczenie z Mlawy pokazuje, że świetnie sobie z tym radzimy. Jest to kwota wystarczająca na pokrycie kosztów związanych z dofinansowaniem posiłków dla seniorów. A środki pochodzą właśnie z wypracowanej działalności komercyjnej –  informował płockich dziennikarzy prezes Chmielewski.  

Płocka filia AS’a z restauracją Gary Babci Krysi i salami zajęciowymi Centrum Aktywnego Seniora rusza 30 marca br. Seniorzy, którzy chcą dołączyć do stowarzyszenia mogą zapisywać się w siedzibie przy ulicy Obrońców Płocka 1920 lokal 20. Członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS może zostać każdy mieszkaniec płocka i powiatu płockiego, który osiągnął wiek min. 55 lat. Składając deklarację członkowską każdy Senior musi wnieść opłatę 15 zł za wydanie legitymacji członkowskiej będącej dokumentem potwierdzającym przynależność do naszego Stowarzyszenia. To na podstawie tej legitymacji i indywidualnego kodu kreskowego każdy Senior może skorzystać z obiadu z 50 % rabatem (w tym przypadku za 7 zł). Opłata 15 zł jest kosztem jednorazowym.

Podczas konferencji w Płocku prezes Chmielewski przedstawił także zakres wsparcia przygotowany dla członków Stowarzyszenia. W ramach prowadzonej działalności statutowej seniorzy z Płocka będą mogli skorzystać również z dofinansowań na leki, dofinansowań do rehabilitacji, zakupów podstawowych produktów żywnościowych, dofinansowań do wyjazdów turystycznych organizowanych przez Stowarzyszenie i wsparcia materialnego. Podobnie jak w Mławie, w Płocku prowadzona będzie akcja AS’a – zawieszonych obiadów.