#Lokalnie, solidarnie. Wspieramy naszych producentów

Ekonomia solidarna, na to w ostatnich dniach staramy się mocno zwracać uwagę wszystkich. Wspólne działanie, wsparcie jest bardzo potrzebne, abyśmy mogli przetrwać i funkcjonować dalej. Stąd między innymi jest decyzja podjęta przez zarząd Stowarzyszenia AS, że do kuchni naszych restauracji Gary Babci Krysi kupujemy wyłącznie produkty pochodzące od polskich producentów. – Od najbliższego poniedziałku kuchnie naszych restauracji mają obowiązek kupować produkty pochodzące z Polski. W ten sposób w ramach solidarnej ekonomii wspieramy lokalnych producentów, hurtowników . Zachęcamy innych do takich działań, aby tam gdzie to jest możliwe mieć na uwadze taką współpracę dającą szanse lokalnemu biznesowi. Szansę pozwalającą przetrwać czy poprawić kondycję finansową – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Włączając się w takie działanie dajemy realne wsparcie. Restauracje w Mławie i Płocku należące do Stowarzyszenia, to miejsca, w których codziennie obiady przygotowywaliśmy dla 600 – 700 seniorów obiady w cenie 8 zł. Jak wiecie obecnie nie ma możliwości jedzenia posiłków na miejscu. Ale pracujemy. Bo dowozimy obiady naszym seniorom w Mławie i Płocku. – To także nasz wyraz troski o osoby, które muszą pozostać w domach bo są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem. Chronimy ich, zapewniamy możliwość jedzenia ciepłego posiłku. Pytamy co słychać, jaka jeszcze pomoc jest im potrzebna. Wiemy jak ważne jest takie wsparcie zwłaszcza w tym trudnym czasie – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Pomagamy zatem dalej seniorom, pomagamy także lokalnemu biznesowi. Cały czas Stowarzyszenie bardzo mocno wspiera wszystkich potrzebujących. – Teraz ten zakres pomocy nabiera nowego, jeszcze mocniejszego wymiaru kiedy wiele firm, stowarzyszeń staje przed widmem bankructwa – mówi Rafał Chmielewski, podkreślając, że zakupy dokonywane w restauracjach Gary Babci Krysi pochodzą z polskiej i lokalnej produkcji.

Dla nas taka forma działania nie tylko w tym trudnym czasie jest oczywista i zrozumiała. Stowarzyszenie AS, działające jako podmiot ekonomii społecznej doskonale rozumie znaczenie siły współpracy. Pomoc świadczona dla seniorów – między innymi obiady z 50% zniżką, zakup leków, opału, pomoc w najtrudniejszych sytuacjach życiowych – jest możliwa dzięki temu , że wypracowujemy własne środki, które w całości są przeznaczane na cele statutowe Stowarzyszenia AS. Między innymi prowadząc restauracje czy szyjąc skrzata Helpika. Teraz na potrzebę chwili szyjąc tak bardzo potrzebne maseczki ochronne. Kupując je pomagacie naszym seniorom, bo dochód z ich sprzedaży w całości przeznaczony jest na pomaganie seniorom. Każdy kto chce można nabyć je w naszym sklepie: https://sklepas.org/k/11/odziez-ochronna). Także w naszym sklepie czekają na Was nasze skrzaty Helpiki: https://sklepas.org/k/2/skrzat-helpik.

Pamiętajmy: bądźmy razem.