Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej dla AS’a

Jesteśmy w gronie tegorocznych laureatów VI edycji konkursu „Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej” 2020. Nagrodę otrzymaliśmy w kategorii „Rozwój”. Cieszymy się, że po raz piąty została doceniona i wyróżniona nasza działalność jako podmiotu ekonomii społecznej. Jako jedynego podmiotu reprezentującego rejon Mławy i Płocka.

Działalność Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, będącego podmiotem ekonomii społecznej, już po raz piąty została doceniona przez Kapitułę Konkursową. W tegorocznej edycji jest 21 laureatów, w trzech konkursowych kategoriach: Rozwój, Reintegracja, Odpowiedzialność. Wyróżnienie, będące podziękowaniem dla osób i instytucji zaangażowanych w promowanie i rozwój ekonomii społecznej na Mazowszu, przyznano:: 10 laureatom w kategorii Rozwój, 6 w kategorii – Reintegracja i 5 – w kategorii Odpowiedzialność.

Organizatorem dorocznego konkursu pokazującego marketingowe pomysły i kierunki działania na niesienie pomocy w lokalnych środowiskach, jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

To wyjątkowo ważne dla nas wyróżnienie, bo potwierdza, że nasza działalność związana z promowaniem idei ekonomii społecznej zwyczajnie udaje się. Tym bardziej cieszy wyróżnienie przyznane w tym roku – roku pandemii, gdzie nie było łatwo przetrwać, a przy tym jeszcze działać tak, aby pomagać, czyli realizować najważniejsze zadanie jakie stoi przed przedsiębiorstwami ekonomii społecznej. Udało się i to jest wielka zasługa wielu ludzi.  Począwszy od zarządu, który musiał podejmować niełatwe decyzje związane z działaniem, funkcjonowaniem. Gdzie potrzebne były natychmiastowe, szybki decyzje, aby przetrwać. Po personel, który musiał nauczyć się działać w zupełnie innych, trudnych warunkach, i wreszcie po naszych klientów, którzy chcieli kupować u nas, być z nami i dokładać swoją cegiełkę do tego, byśmy dalej działali. Abyśmy dalej pomagali. Tym wszystkim osobom dziękujemy. Bo to nasz wspólny sukces. Wasza motywacja i nasza determinacja spowodowała, że dziś jesteśmy w takim miejscu.

Dziękujemy Mazowieckiemu Centrum Polityki Społecznej i Samorządowi Województwa Mazowieckiego za prestiżowe wyróżnienie i docenienie naszej obecności działalności w zakresie promocji tej formy przedsiębiorczości na Mazowszu. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym w tegorocznej edycji konkursu. – W tym roku, nasz konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – powiedział Robert Gajewski, kierownik Wydziału Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Cieszy nas, że mimo trwającej pandemii, na mapie województwa wciąż pojawiają się nowe przedsiębiorstwa społeczne, które mają na celu nie tylko zysk, ale i korzyści społeczne.

Relację z uroczystości wręczenia wyróżnień Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej będzie można obejrzeć podczas „Wirtualnego Jarmarku Rozmaitości”, transmitowanego online 23 września br. o godz. 14.00.