Miesiąc Seniorów trwa

Dojrzali – Wspaniali. Pełni energii, radości. Tak, tak tacy są seniorzy. I tak barwnie seniorzy ze Stowarzyszenia AS wraz z seniorami z innych płockich organizacji zaprezentowali się podczas Parady Seniorów organizowanej w Płocku w ramach Miesiąca Seniorów.

Na cały miesiąc seniorzy przejęli we władanie miasto. Do udziału w obchodach Miesiąca Seniorów zaprosiła Płocka Rada Seniorów we współpracy z organizacjami działającymi na rzecz seniorów. Miesięczne obchody rozpoczął VII Sejmik Senioralny Województwa Mazowieckiego, organizowany przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Podczas debaty poruszono dużo ważnych tematów z zakresu polityki senioralnej, w którą wpisuje się działalność Stowarzyszenia AS. O tym jak działamy dla seniorów, jakie formy pomocy i aktywności realizujemy, jak wspieramy się wzajemnie w ramach naszej działalności mówili prezesi Stowarzyszenia Rafał Chmielewski i Michał Jaros.

To jak wiele aktywności tkwi w seniorach zaprezentowaliśmy podczas Parady Seniorów. Były kolorowe, czapki, szaliki, śpiewy, hasła mówiące, że dobrze jest emerytem być! Pokazaliśmy, że seniorzy to super aktywni, radośni ludzie, którzy mocno w Płocku działają. Seniorzy przeszli ulicami Płocka. Na chwilę zatrzymali się przed płockim Ratuszem, gdzie prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przekazał seniorom klucze do bram miasta. I podziękowania za ciekawe pomysły, projekty realizowane przez seniorów dla seniorów, pokazujące, że wiek senioralny jest ciekawy, pełen ciepła, kolorów i radości. Spotkanie zakończyło się w ogrodach przy Katedrze Mariawitów na wspólnej zabawie przy pysznej grochówce.