Nagroda dla Stowarzyszenia AS – Godni Naśladowania

Godni Naśladowania – taka nagrodą prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski uhonorował Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS. To wyjątkowe podziękowanie za codzienną pomoc niesioną osobom potrzebującym wsparcia.

Dziękujemy za dostrzeżenie i uhonorowanie codziennej działalności Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, jaka dzieje się dla seniorów. Dziękujemy Kapitule Konkursu i dziękujemy wszystkim osobom, które wspierały nas w codziennym niesieniu dobra, które dały wyraz sympatii zgłaszając naszą organizację do tego wyróżnienia.

Cieszymy się, że mogliśmy aktywnie pomagać w trudnym czasie pandemii seniorom, bo to seniorzy są sercem naszej organizacji i dla nich działamy. To dla nas ważne, że mogliśmy być blisko osób potrzebujących wsparcia. Organizować różnego rodzaju akcje jak chociażby rozdawania maseczek seniorom, które szyli nasi pracownicy. Ale również prowadzić infolinię covidowe SOS, gdzie nasi wolontariusze udzielali wsparcia psychicznego seniorom pozostającym w domach, pomagali w robieniu zakupów, załatwieniu wizyt lekarskich, realizacji recept. A co najważniejsze cieszymy się, ze nasze działania pozwoliły dawać otuchę, nadzieję i radość w trudnym czasie pandemii. A tym samym odpowiadać na potrzeby mieszkańców Płocka. Zapewniamy, że tak będziemy działać dalej.

Dziękujemy za to, że mogliśmy znaleźć się w gronie laureatów XIV edycji konkursu „Godni Naśladowania”. Gratulujemy wszystkim laureatom tegorocznej edycji konkursu. A są to: Polski Czerwony Krzyż – Oddział Rejonowy w Płocku, Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Janiny Czaplickiej, Fundacja Szybciej Wyżej Dalej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz 64. Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.