Nasi seniorzy odpoczywają nad morzem. Kierunek – Niechorze

Nadmorskie klimaty i plenery Niechorza, to miejsce wybraliśmy na letni odpoczynek dla naszych seniorów z Mławy. Tym razem na turnusie rehabilitacyjnym odpoczywa, bawi się i integruje 50 osób z naszego Stowarzyszenia.

Wiosenne, zimowe i oczywiście letnie wyjazdy, to tradycja Stowarzyszenia AS. – Wspólne wyjazdy turystyczne, czy na turnusy rehabilitacyjne, to jedno z wielu działań statutowych naszego Stowarzyszenia. Działań podejmowanych z myślą o aktywizowaniu, integrowaniu naszych seniorów. Ale również jest to bardzo potrzebna forma wsparcia rzeczowego jakie Stowarzyszenie zapewnia seniorom. Bo nasi seniorzy korzystają z dofinansowania na wyjazdy. A osoby w bardzo trudnej sytuacji mają je w całości sfinansowane przez Stowarzyszenie – mówi Rafał Chmielewski, prezes zarządu Stowarzyszenia AS w Mławie.

Wyjazd do Niechorza jest już czwartym organizowanym w tym roku przez Stowarzyszenie AS. Uczestnicy przez piętnaście dni będą odpoczywali nad morzem. Ale także zwiedzali i przede wszystkim korzystali z trzech zabiegów rehabilitacyjnych dziennie. – To jest zupełnie wyjątkowa sprawa dla mnie jako osoby starszej, samotnej. Jadę w grupie osób, które znam. O nic się nie martwię, nawet o pogodę, która jest co prawda piękna. Ale gdyby nawet nie, to w takim towarzystwie nic by nie przeszkadzało. Taki wyjazd, to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Odpoczywamy i kurujemy się. A dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia koszty takiego wyjazdu są dla seniorów niewielkie – mówi pani Hania, jedna z seniorek uczestniczących w turnusie.

Pobyt w Niechorzu, to okazja do prawdziwego relaksu. Na naszych seniorów czeka wyprawa do latarni morskiej i do absolutnie niesamowitego miejsca motylarni, gdzie można oglądać przepiękne motyle z całego świata. – Dzięki Stowarzyszeniu kolejny raz mamy możliwość takiego wyjazdu. Możemy spędzać czas w naprawdę pięknym miejscu. Z jednej strony jezioro, z drugiej morze. Wspólne rozmowy, spacery. Po prostu cudownie. Można nam pozazdrościć – mówi Maria Wysocka, członek AS’a, która z naszym Stowarzyszeniem wyjeżdża już po raz dziesiąty.

Organizowane przez cały rok wyjazdy dla członków Stowarzyszenia AS, to jedna z wielu realizowanych form wsparcia dla seniorów. Zapraszając do udziału we wspólnych spotkaniach, wyjazdach, czy działaniach w ramach naszego Centrum Aktywności Seniora, chcemy by osoby starsze, samotne, opuszczone mogły też cieszyć się życiem. Odnajdować radość, ciepło, wśród przyjaciół tworzących nasze Stowarzyszenie. Chcemy przede wszystkim pomagać, bo to jest misja naszych działań podejmowanych w Stowarzyszeniu w Mławie i filii działającej od 30 marca br. w Płocku.

Wspólne wyjazdy, to mała cząsteczka dobra, które staramy się dawać innym. Wspólnie i z pomocą naszych przyjaciół, sympatyków. Wszystkich osób, które wspierają nas kupując nasze skrzaty Helpiki tworzone przez seniorów. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczamy na dofinansowanie obiadów dla seniorów, aby mogły być w cenie 7 zł dla członków naszego Stowarzyszenia. Ale również dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, czy zakup leków naszym seniorom. Z pomocą wielu ludzi dobrych serc realizujemy zainicjowaną przez nasze Stowarzyszenie akcję: zawieszony obiad. Dziennie najbardziej potrzebującym przekazujemy ich około 300 porcji. Te wszystkie wyjątkowe zdarzenia dzieją się dzięki ogromnej, wspólnej pracy. Jak wyjaśnia Michał Jaros, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia AS, organizacja utrzymuje się z wypracowanych środków pozyskanych w ramach prowadzonej odpłatnej i nieodpłatnej działalności pożytku publicznego jak i działalności gospodarczej. Środki te zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia, przeznaczane są na realizację zadań będących misją Stowarzyszenia AS.