Nie czekamy i zmieniamy. Jesteśmy eko!

W każdym aspekcie naszej działalności stawiamy na jakość. Tak też jest i w przypadku opakowań stosowanych do naszych dań. Tu wybieramy te, które nie szkodzą planecie i są biodegradowalne. Są przyjazne dla środowiska i oka, bo zadbaliśmy o ich estetyczną szatę graficzną

To kolejna zmiana jaką wprowadziliśmy. Eko opakowania, Eko kartony, czy ekologiczne sztućce do dań na wynos. – W naszym działaniu zawsze zwracamy uwagę na jakość. Równie ważny jest dla nas niezmiennie doskonały smak naszych potraw , jak i to byśmy dbali o innych i o otaczającą nas przyrodę. A to  jest możliwe dzięki zastosowaniu ekologicznych, specjalnie zaprojektowanych, eleganckich  opakowań, które są bezpieczne dla zdrowia, dla środowiska. I co ważne nie wchodzą w reakcję ze znajdującymi się w nich pokarmami. Nadają się do recyklingu lub wielorazowego użytku  – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz  Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Zastosowanie ekologicznych opakowań, to nasz udział w zmniejszaniu otaczającego nas na co dzień plastiku. A co za tym idzie zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla i powiększaniu góry toksycznych  śmieci niszczących  planetę. – Wracamy do dobrych opakowań, które stosowały nasze babcie. A zatem w naszych restauracjach u Babci Krysi nie może ich zabraknąć – dodaje prezes Chmielewski.

Warto dodać, że wprowadzenie ekologicznych, biodegradowalnych opakowań jest jednym z elementów naszych działań na rzecz środowiska. W ramach działalności Stowarzyszenia AS, podczas zajęć z seniorami wielokrotnie podejmowaliśmy i podejmujemy zagadnienia związane z ochroną naszej planety pozwalające  żyć zdrowo i zmieszać ilość niebezpiecznego plastiku. Razem z seniorami – uczestnikami zajęć mamy na ten rok zaplanowane kampanie społeczne chroniące przyrodę (projekt ochrony pszczół i tworzenia kwietnych łąk), pokazy mody ekologicznej.  

Jednym słowem Babcia Krysia to babeczka na czasie, która zna wszystkie najnowsze trendy i potrafi nieźle zaskoczyć.
Zatem już plastikowych sztućców do żadnego zamówionego zestawu nie dokładamy. Bo chronimy planetę i siebie, nie zanieczyszczamy środowiska. I wszystkich do takich ekologicznych trendów namawiamy.