Noworoczne podsumowania i podziękowania

Początek roku to dla osób działających w Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS czas na prezentację nowych planów, ale też podsumowania i podziękowania. Takie przekazał zarząd Stowarzyszenia podczas noworocznego spotkania z pracownikami AS.

Za codzienną działalność wszystkich gałęzi Stowarzyszenia: statutowej, gastronomicznej, projektowej, administracyjnej odpowiada prawie 200 osób. W takim zespole działamy, jako przedsiębiorstwo ekonomii społecznej na rzecz osób starszych organizując różnego rodzaju działania pomocowe. Począwszy od prowadzonych przez Stowarzyszenie AS restauracji Gary Babci Krysi w Mławie, Płocku, Płońsku, gdzie seniorzy jedzą obiady z 50% rabatem w cenie 11 zł. Środki na ten cel wypracowujemy z działalności komercyjnej, aby zapewnić środki na dofinansowanie obiadów. Kolejna wielka gałąź pomocowego działania to zajęcia aktywizujące prowadzone codziennie w trzech Centrach Aktywnego Seniora (Mława, Płock, Płońsk). To także nasze sekcje: kulinarna AS COOK, sekcja AS Tour, gdzie seniorzy spotykają się, działają, pomagają, ciekawie spędzają czas. To wreszcie nasza Szwalnia AS, gdzie powstają skrzaty Helpiki, ze sprzedaży których również środki w całości przeznaczane są na pomoc seniorom: dofinansowywanie zajęć, spotkań dla seniorów, zakup leków. Czy pracownia wyrobu świec sojowych Candle AS, gdzie wyjątkowe świece tworzone przez seniorów pozwalają tworzyć niezwykły klimat w domach kupujących i pomagać seniorom. Bo pieniądze ze sprzedaży pozwalają sfinansować kolejne ważne przedsięwzięcia pomocowe dla seniorów.

Tak wiele dobrego dzieje się dla seniorów i z seniorami i z pomocą całego sztabu pracowników Stowarzyszenia AS, którzy z pasją, zaangażowaniem działają w tym zespole dla potrzebujących. A noworoczne spotkania są okazją do podziękowań dla tej wyjątkowej ekipy.