Oddział AS’a w Płocku

STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSPIERANIA AKTYWNOŚCI SENIORÓW AS Z SIEDZIBĄ W MŁAWIE ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W PŁOCKU.

Będzie to pierwszy oddział naszej organizacji jaki poza Mławą powstaje na terenie Województwa Mazowieckiego. W minionym tygodniu zarząd naszego Stowarzyszenia podpisał umowę najmu lokalu użytkowego zlokalizowanego w Płocku przy ul. Obrońców Płocka 1920 lok. 20.
W tym miejscu powstanie siedziba oddziału Stowarzyszenia wraz z Restauracją Gary Babci Krysi i salami zajęciowymi Centrum Aktywnego Seniora dla płockich Seniorów.

To innowacyjny sposób działalności organizacji pozarządowych, połączony z samoutrzymaniem i dużym wsparciem materialnym i rzeczowym dla osób starszych – informuje Rafał Chmielewski – Prezes Stowarzyszenia Aktywny Senior. Lokal w Płocku o powierzchni ponad 470 m.kw. zaadaptowany będzie na działalność statutową Stowarzyszenia AS. Od styczna rozpoczynamy remont – relacjonuje Michał Jaros – v-ce Prezes AS’a

W Płocku, podobnie jak w Mławie oprócz Centrum aktywnego Seniora, gdzie odbywać się będą zajęcia dla Seniorów, powstanie podobnie jak w Mławie Restauracja Gary Babci Krysi. Będzie to już druga restauracja jaką prowadzi Stowarzyszenie w ramach działalności gospodarczej.

– Ta restauracja to miejsce szczególne dla Seniorów. To właśnie w tym miejscu seniorzy będą mogli zjeść obiad za połowę ceny cennikowej. Przewidujemy że obiady w Płocku dla Seniorów będą kosztowały 7 zł. Za tą cenę Senior otrzyma zupę i drugie danie, przygotowane codziennie w kuchni restauracji ze świeżych i najwyższej klasy produktów – informuje Rafał Chmielewski

Dodatkowo w każdą środę w naszej restauracji odbywać się będą wieczorki taneczne dla Seniorów z Płocka i okolic. Sala pomieści 300 osób – dodaje.

W restauracji Płockie Gary Babci Krysi odbywać się będzie także wiele innych kulturalno-rozrywkowych wydarzeń w każdym miesiącu. Będą to spotkania z młodzieżą w ramach integracji międzypokoleniowej, spotkania przy kominku jak również wiele imprez okazjonalnych. Będzie to doskonałe miejsce do świętowania urodzin imienin czy innych uroczystości rodzinnych. Restauracja Płockie Gary Babci Krysi będzie miejscem spotkań dla wszystkich płockich Seniorów.

W ramach prowadzonej działalności Statutowej Seniorzy z Płocka, będący członkami AS’a będą mogli skorzystać również z:

  • dofinansowań na leki;
  • dofinansowań do rehabilitacji
  • zakupów podstawowych produktów żywnościowych
  • dofinansowań do wyjazdów turystycznych organizowanych przez Stowarzyszenie
  • wsparcia materialnego

Na bezpłatne obiady w naszej restauracji będą mogli liczyć również ci najbardziej potrzebujący mieszkańcy płocka (nie tylko seniorzy). Osoby bezdomne i wykluczone społecznie będą mogły liczyć na ciepły obiad w ramach akcji „Zawieszony Obiad”.

Te i inne działania na rzecz płockich Seniorów rozpoczną się już w marcu przyszłego roku.

planujemy uruchomienie restauracji i całego płockiego oddziału na przełomie marca i kwietnia 2019 roku. Liczymy że prace remontowe i adaptacyjne przebiegną bez zakłóceń i będziemy gotowi najpóźniej na początku kwietnia 2019 –  informuje Rafał Chmielewski Prezes AS’a Od lutego 2019 roku będziemy przyjmować płockich Seniorów  w poczet członków naszego AS’a, ponieważ każda forma pomocy zarówno ta w postaci obiadu jak i wymiernej sferze finansowej może być udzielana członkom naszego Stowarzyszenia, dlatego też już od początku lutego płoccy seniorzy będą mogli przystępować do naszego Stowarzyszenia. –  Dodaje Rafał Chmielewski

Członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS może zostać każdy mieszkaniec płocka i powiatu płockiego, który osiągnął wiek min. 55 lat. Składając deklarację członkowską każdy Senior musi wnieść opłatę 15 zł za wydanie legitymacji członkowskiej będącej dokumentem potwierdzającym przynależność do naszego Stowarzyszenia. To na podstawie tej legitymacji i indywidualnego kodu kreskowego każdy Senior może skorzystać z obiadu z 50 % rabatem (w tym przypadku za 7 zł). Opłata 15 zł jest kosztem jednorazowym.

Obecnie rozpoczęliśmy także rozmowy z Płockim Centrum Wolontariatu – z Panią Beatą Olszewską w zakresie współpracy pomiędzy Centrum Wolontariatu a naszą organizacją. Płaszczyzn do współpracy jest bardzo wiele, zwarzywszy na fakt iż młodzi ludzie w centrum Wolontariatu mogą w sposób szczególny wspierać seniorów w ramach integracji międzypokoleniowej – informuje Rafał Chmielewski

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS oddział w Płocku, podobnie jak mławskie stowarzyszenie utrzymywać się będzie z wypracowanych środków. – środki te wypracowywać będziemy komercyjnymi przedsięwzięciami i obsługą zwykłych mieszkańców Płocka. Dla tych, także przygotowana będzie szeroka oferta zarówno samej restauracji jak i działań w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przez Stowarzyszenie – wyjaśnia Michał Jaros. Na tym polega działalność Przedsiębiorstw Ekonomii Społecznej a takim jest właśnie nasze Stowarzyszenie – dodaje.