Piękno nie zna wieku

Seniorzy to serce i radość naszego działania w Stowarzyszeniu AS. Takie dzieje się codziennie w naszych Centrach Aktywności Seniora. W płockim CAS przy okazji trwającego Miesiąca Seniorów zapraszamy seniorów do udziału w wielu ciekawych spotkaniach i projektach. Jednym z nich jest wizyta w Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Mazowieckiej w Płocku.

Dzięki ekspertom od wizażu i kosmetologii Akademii Mazowieckiej seniorki spędziły bardzo inspirujące, frapujące i cudowne popołudnie. Wypełnione było kolorami, poradami i wskazówkami jak wykonać super makijaż. W pracowni kosmetologii mgr Renata A. Godlewska i mgr Mariola Antonowicz zabrały panie do świata kolorów, pielęgnacji skóry i makijażu. I przekonały, że piękno nie zna wieku.

Podczas wizyty w uczelni seniorki miały także okazję od kulis zobaczyć jak do zawodu przygotowują się przyszłe położne. Jak dziś od strony praktycznej wygląda kształcenie w nowoczesnych pracowniach – Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych.

Spotkanie odbywało się w ramach trwającego w Płocku Miesiąca Seniorów, którego organizatorem jest Płocka Rada Seniorów we współpracy z organizacjami działającymi dla seniorów. W organizowane działania wpisuje się Stowarzyszenie AS.