Płocki Salonik Babci Krysi już otwarty

Nasz kolejny – dobry, bo niosący pomoc, pomysł zrealizowany. Mowa o działającym od 18 stycznia Płockim Saloniku Babci Krysi. Nasza nowa restauracja, mieszcząca się w samym centrum Płocka – przy ulicy Stary Rynek 27, to miejsce doskonałe do spotkań przy domowym cieście. I domowych obiadach. Bo na takie dania, pachnące domem i smakujące jak u babci stawiamy.

Kolejny raz w ekspresowym tempie, z ciągle nową listą pomysłów na naszą kolejną restaurację zrealizowaliśmy plan. I po pierwszych dniach od otwarcia, mimo morderczej pracy, widzieliśmy, że było warto. Słysząc komentarze, opinie i podziękowania płocczan, którzy byli z nami na pierwszych kolacjach, obiadach. I widząc wśród gości naszych seniorów – członków Stowarzyszenia AS, którzy mówili: cieszymy się, że mamy takie miejsce dla nas w Płocku.

Od samego początku Płocki Salonik Babci Krysi miał być miejscem wyjątkowym, gdzie seniorzy , ale też mieszkańcy Płocka i turyści znajdą coś dla siebie. – Coś czyli przypominające domowe zacisze miejsce ze smacznymi domowymi daniami. Taki był nasz plan. Stworzyć dobre otoczenie z dobrą kuchnią, miłą obsługą. Miejsce, do którego chce się wrócić. Co dla nas jako organizacji prowadzącej restaurację ma szczególne znaczenie. Z wielu powodów, ale głównie tego, że Salonik, to podobnie jak i prowadzone przez Stowarzyszenie AS restauracje Gary Babci Krysi, miejsce mające wyjątkową rolę – niesienia pomocy – tłumaczy Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Bo tak jak i w przypadku pozostałych restauracji cały wypracowany dochód będzie przeznaczany na cele statutowe Stowarzyszenia. Czyli wspieranie naszych seniorów w bardzo różnorodny sposób np. przy zakupie leków, dofinansowaniu turnusów rehabilitacyjnych, zakupie opału.

Płocczanie zdążyli już ‘poznać’ Babcię Krysię i jej specjały w działającej od roku restauracji Gary Babci Krysi. Nowe i sprawdzone już specjały znajdą w Saloniku. Wszystkie smakujące domem, dzieciństwem, tradycyjną polską kuchnią. W karcie dań, przygotowanej także w języku angielskim, znajdą się zatem dania z najwyższej jakości mięs drobiowych, wieprzowych i wołowych. Będą również pyszne dania „prosto spod wałka”, czyli pierogi, kluski śląskie, kopytka, które pozwolą na szybkie zaserwowanie gościom dań ciepłych w oczekiwaniu na dania wymagającego dłuższego czasu przygotowania.

W ofercie Saloniku znalazła się też propozycja dań najmłodszych, czyli wnuków Babci Krysi. Zatem w karcie jest złocisty rosołek, własnoręcznie przygotowywany budyń śmietankowy własnej produkcji z konfiturą wiśniową, czy rozpływający się w ustach placek drożdżowy, a także kasza manna. W karcie znalazły się również dania wegetariańskie, bezglutenowe i bezmięsne.

Salonik Babci Krysi, to miejsce, gdzie dla gości przygotowywane będą dania pełne sezonowych przysmaków i oczywiście domowych tradycji z linii – Spiżarnia Babci Krysi, które przygotowywane są ze świeżych, sezonowych owoców i warzyw. Pierwszą propozycją będzie domowa ćwikła z chrzanem i ogórki pikle. Dla najmłodszych zaś konfitura wiśniowa.

Stowarzyszenie już zaprasza na lunche, domowe obiady, kolacje przygotowywane z myślą o tych wszystkich, którzy będą szukali przysmaków tak pysznych jak to u babci. Zarówno w menu jak i wystroju nie zabraknie oczywiście tego co się kojarzy i nieodłącznie wiąże z sezonowymi smakami, zapachami, czyli domowych przetworów z linii Spiżarnia Babci Krysi, z których będą przygotowywane potrawy i które będzie można zakupić na miejscu. Salonik otwarty jest codziennie w godzinach od 12:00 do 22:00. W Saloniku Babci Krysi nie obowiązuje zniżka na obiady dla seniorów – członków Stowarzyszenia AS. Tak jak jest to w Garach Babci Krysi przy ul. Obrońców Płocka 1920 r.