Po raz trzeci otrzymaliśmy znak Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej

Nasze Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Seniorów AS kolejny raz zostało uhonorowane znakiem Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. Ponowna obecność w gronie laureatów uhonorowanych znakiem Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS otrzymało wyróżnienie w kategorii „Rozwój”. Jako jedyny podmiot reprezentujący rejon Mławy i Płocka.

Podczas tegorocznej gali pokazującej i promującej najlepsze podmioty ekonomii społecznej Stowarzyszenie AS było jednym z 21 finalistów. A uczestnicy mieli okazję porozmawiać z naszymi seniorami i oczywiście zobaczyć przygotowywany przez nich nasz sztandarowy produkt skrzata Helpika.

Wyróżnienia wręczono podczas „V Mazowieckich Spotkań z ekonomią społeczną”. Jak mówiła Elżbieta Bogucka, zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej to, co proponują podmioty ekonomii społecznej, to świetny pomysł na walkę z biedą i wykluczeniem społecznym. – Prawda jest taka, że zamiast udzielać komuś pomocy finansowej, lepiej jest nauczyć go jak sam może sobie pomóc. I taka zasada działania dotyczy każdej sfery działalności . To ona daje możliwość nie tylko powrotu na rynek pracy, ale też wyjścia z samotności, odkrycia swoich umiejętności czy zdobycia nowych – mówił Elżbieta Bogucka.

Tegoroczna czwarta już edycja współzawodnictwa, którego pomysłodawcą jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, obejmowała trzy kategorie konkursowe: „Rozwój”, „Reintegrację” i „Odpowiedzialność”. W tym roku oceniano 40 podmiotów z całego Mazowsza. Kapituła konkursowa pozytywnie zaopiniowała 21 z nich. Z tego 7 w kategorii „Rozwój”, 9 w kategorii „Reintegracja” i 5 w kategorii „Odpowiedzialność” . – Bardzo cieszymy się, że znów jesteśmy w gronie tych podmiotów, których praca w ważnym, potrzebnym i bardzo trudnym sektorze działań została zauważona i doceniona. Jest to dla na z pewnością motywacja do tego, by dalej po prostu robić swoje. Jeszcze mocniej skupiać się na pracy, której głównym i najważniejszym założeniem jest niesienie pomocy, a nie czerpanie zysków. W naszym przypadku oczywiście niesienie pomocy i włączanie do aktywnego życia społecznego naszych seniorów w Mławie i Płocku. Dziękujemy za to, że ta praca została zauważona, doceniona. To bardzo ważne, pomimo, że w tym obszarze nie pracuje się dla pochwał, zysków. To działalność, w której zyskiem jest prawdziwie dobre życie osób samotnych, starszych. I to wyróżnienie jest dla nas motorem do wdrażania kolejnych pomysłów – mówił Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia AS dziękując za przyznane wyróżnienie.

Konkurs dla podmiotów ekonomii społecznej działających na Mazowszu Centrum Polityki Społecznej organizuje od 2016 roku. Najlepsze z nich otrzymują znak Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. Do tej pory odbyły się 4 edycje tego współzawodnictwa. Laureaci konkursu otrzymują wyróżnienia podczas targów podmiotów ekonomii społecznej organizowanych w ramach „Mazowieckich Spotkań z Ekonomią Społeczną”. W roku 2016 mazowiecką markę otrzymało 10 podmiotów, w roku 2017 -21, a w roku 2018 aż 26. Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej jest symbolem usług i produktów o najwyższej jakości, oferowanych i wytworzonych na terenie województwa mazowieckiego.