Przekazaliśmy 1000 wigilijnych paczek

Mimo obostrzeń i zmienionych naszych planów wigilijnych po raz kolejny udało nam się obdarować seniorów ze Stowarzyszenia AS w Mławie i Płocku wigilijnymi prezentami. Przygotowaliśmy i wręczyliśmy 1000 świątecznych paczek. Każda wypełniona 12 wigilijnymi potrawami i jedzeniem na śniadanie w pierwszym dniu świąt, opłatkiem i siankiem.

W tym roku nie spotkaliśmy się jeszcze jak co roku na wspólnej świątecznej kolacji w gronie wielkiej rodziny AS’a. Ten dzień przeżywaliśmy inaczej, ale dając wyraz serdeczności i wspólnej pamięci o sobie. A seniorów z AS’a obdarowaliśmy 1000 świątecznych paczek.

Doroczne spotkania świąteczne w działalności Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS to zawsze wyjątkowy czas. W tym roku jeszcze przeżywaliśmy go bez wspólnej kolacji w wielkiej, stowarzyszeniowej rodzinie. Mimo wszystko nie zabrakło pięknych gestów i wyrazów naszej wzajemnej pamięci o sobie. Chcieliśmy, aby mimo wszystko czas świąt był wyjątkowy dla naszych seniorów. Dlatego jak co roku zorganizowaliśmy naszą wielką akcję pomocową pozwalającą nam przygotować prawie 1000 paczek dla seniorów będących członkami Stowarzyszenia AS w Mławie i Płocku. – Spodziewaliśmy się, że w tym roku Wigilia będzie inna. Ale chcieliśmy w możliwie najpiękniejszy sposób zaakcentować ten wyjątkowy dzień i podzielić się z naszymi seniorami pięknym, świątecznym przesłaniem. Nie spotkaliśmy się jak co roku w gronie kilkuset osób na naszej wspólnej Wigilii. Nie udało nam się jak zawsze przeżyć tego święta razem, ale mimo trudnej sytuacji nie chcieliśmy nikogo z naszych seniorów pozostawić w tym czasie bez świątecznego przesłania. A osób samotnych, będących w naszym Stowarzyszeniu z poczuciem opuszczenia – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia AS .

W inny sposób ze względu na bezpieczeństwo wszystkich, przekazaliśmy naszą pomoc. Stowarzyszenie przygotowało świąteczne paczki dla seniorów. A w roli Św. Mikołaja wystąpili pracownicy Stowarzyszenia i wolontariusze. Seniorom, którzy nie mogli sami dotrzeć do nas, wolontariusze dostarczyli paczki do domów. Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa chroniącymi seniorów i wolontariuszy. Chcieliśmy by piękno i radość tych świąt, nasza wspólna pamięć o sobie były widoczne. By seniorzy wiedzieli, że mimo wszystko jesteśmy, pamiętamy. 

I udało się. Paczki powędrowały do seniorów z AS’a, a w nich wszystko co niezbędne na wigilijny wieczór i świąteczne śniadanie. Pachnące domowym ciepłem, smakiem i tradycją potrawy, opłatek, sianko,  kalendarz Stowarzyszenia, aby przypominał naszym seniorom przez cały rok, że jesteśmy z nimi, pamiętamy  o nich. I oczywiście pełne dobrych życzeń słowa od nas wigilijne potrawy, opłatek, sianko na świąteczny stół i moc dobrych życzeń na czas świąt i cały przyszły rok. Udało nam się tak zorganizować i przygotować wszystko, aby wnieść wigilijny nastrój do domów i serc naszych podopiecznych. Aby nie zabrakło wyrazów naszej pamięci, serdeczności.

Zatem było tak jak co roku. No może  prawie jak co roku.– Wiedzieliśmy, że potrzebna będzie inna organizacja i do tego przygotowywaliśmy się. Chcieliśmy by piękno i radość tych świąt,  były widoczne. By seniorzy wiedzieli, że mimo wszystko jesteśmy, pamiętamy i staramy się złagodzić trudy obecnej sytuacji – mówi Michał Jaros dodając, że ten dramat, który przeżywają Seniorzy zwłaszcza samotni, często jest niewidoczny bo rozgrywa się w czterech ścianach domu. – To inne święta. Niestety. Szczególnie trudne dla osób starszych, samotnych. Ale mimo wszystko chcemy dać i sprawić radość. Taka bliskość, choć przez chwilę jest wyrazem naszej pamięci, wsparcia, serdeczności, tego wszystkiego co jest tak bardzo potrzebne szczególnie w tym czasie  – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.