Relaksujemy się w Niechorzu

Niechorze, jesień i seniorzy ze Stowarzyszenia AS,to trzy nierozłączne elementy. Bo jesienny wypoczynek w Niechorzu, to coroczna tradycja i stały punkt programu na mapie naszych podróży.

Dlaczego nasi Seniorzy z AS’a tak lubią przyjeżdżać do Niechorza? Bo tu oprócz spacerów, wycieczek mogą korzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych, które służą poprawie stanu zdrowia, pomagają walczyć z bólami czy po prostu poprawiają ogólną kondycję. A wszystko dzieje się pod okiem wykwalifikowanego personelu.

Ale to jedna z części wyjazdu. Bo pobyt w Niechorzu, to nie tylko spacery po plaży, ale możliwość odbywania wycieczek do ciekawych miejsc położonych w pasie nadmorskim. Tym razem seniorzy zawitali do kurortu w Świnoujściu i Międzyzdrojach. Posłuchali ciekawych historii związanych z tymi miejscami, barwnie opowiadanych przez przewodniczkę – panią Kingę. Przy okazji tej wyprawy była okazja obejrzeć ruiny kościółka z XIII w. w Trzęsaczu i dowiedzieć się jak doszło do tego, że już tylko fragment ściany pozostał do naszych czasów. Bez wątpienia niezwykle ucieszył wszystkich moment, kiedy zatrzymaliśmy się nad przepięknym Jeziorem Turkusowym, które cieszyło niesamowitym widokiem, mieniąc się w promieniach słońca różnymi kolorami.

Nasza jesienna wyprawa pokazuje, że plaża to miejsce doskonałe do relaksowania się o każdej porze roku. Codzienne, długie i krótkie spacery, a tych nie brakuje podczas pobytu w Niechorzu, to świetny odpoczynek i okazja do wdychania morskiego powietrza nasączonego jodem.