Seniorem być, ach seniorem być…

AS-y w Zielonej Dolinie

Oczywiście można siedzieć w domu, można się nudzić, narzekać i z kwaśną miną spędzić kolejny dzień. Ale po co? Seniorzy ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS doskonale wiedzą, że nie warto. Co więcej mają sprawdzony pomysł na to, by cieszyć się życiem. A jak bardzo  udany wystarczy tylko spojrzeć na ich ostatnie spotkanie, które odbyło  się w ośrodku rekreacyjnym Zielona Dolina, gdzie bawiła się wielka senioralna rodzina z Mławy i z Płocka.

Czy jest coś lepszego niż wspólna zabawa, śmiech, bycie razem, zwłaszcza latem? – Dla nas – seniorów to piękna sprawa. Uwielbiamy tańczyć, śpiewać, być ze sobą, rozmawiać. To nasz znak rozpoznawczy. Po prostu AS-y już tak mają. I nie ma się co dziwić, bo co może być bardziej pięknego kiedy jest lato, piękna pogoda i sympatyczni ludzie wokół? ­– mówiła jedna z seniorek pani Krysia. – A teraz, przez pandemię, kiedy  długo czekaliśmy na taką możliwość, bawimy się ze zdwojoną energią.

Rzeczywiście energii nie brakowało zarówno podczas zabaw i konkursów organizowanych przez Wiktorię, Julię, Zuzannę – studentki Mazowieckiej Uczelni Pedagogicznej w Płocku. Seniorzy zaskakiwali precyzją wykonywania zadań, pomysłowością, ogromnym poczuciem humoru i niesamowitym sprytem. Wspólnie spędzony czas w ośrodku Zielona Dolina w Janoszycach, był także okazją do porozmawiania o Płocku z prezydentem Andrzejem Nowakowskim, który odwiedził seniorów. I o napisanej przez prezydenta Płocka książce „Zgodnie z planem”. A skoro  piknik, to nie zabrakło i wspólnych  tańców. – Cieszę się, że Stowarzyszenie AS podejmuje tak wiele różnych, ciekawych i potrzebnych seniorom działań. Działań aktywizujących, ale przede wszystkimi integrujących seniorów  – mówił podczas spotkania prezydent Andrzej Nowakowski.

Kilka godzin piknikowej zabawy wypełniło mnóstwo ciekawych pomysłów. Między innymi sesja fotograficzna dla seniorów. Przepiękne plenery Zielonej Doliny były doskonałym tłem dla niezwykłych modeli i modelek.

Zabawa zabawą, ale można było także dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy. W roli ekspertów wystąpili żołnierze 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego: kpr. Anna Żurkowska i st. szer. Michał Rutkowski.

Muzyczna zabawa trwała do wieczora i zakończyła się zapewnieniami, że kolejne spotkanie wkrótce.