Seniorzy w świecie gigabajtów

Seniorzy to bardzo pilni uczniowie, którzy chętnie uczą się i poznają nowinki. Także oczywiście te technologiczne. Ku temu była okazja podczas prowadzonych zajęć komputerowych prowadzonych w ramach rządowego Programu Wieloletniego na Rzecz Osób Starszych „Aktywni +” na lata 2021 -2025 „Senior w cyfrowym świecie”.

Wszyscy uczestnicy potwierdzili, że potrzeba edukacji komputerowej jest niezwykle ważna, potrzebna i przede wszystkim przydatna w codziennym życiu. A zdobycie podstawowych informacji w tym zakresie pozwala bezpiecznie poruszać się w internetowym gąszczu i łatwiej funkcjonować. Dziękujemy seniorom za aktywny udział.

W Centrum Aktywności Seniora w Płocku w zajęciach prowadzonych przez Artura Wielichowskiego uczestniczyła 45-osobowa grupa seniorów. Edukację zakończyliśmy wręczeniem uczestnikom certyfikatów. Wręczył je seniorom Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności seniorów AS.

Cieszymy się, że seniorzy tak chętnie podjęli naukę o tajnikach świata komputerów i internetu. Poznawali mnóstwo ważnych i potrzebnych informacji o tym jak bezpiecznie korzystać z cyfrowych udogodnień, czy komunikatorów w codziennym życiu. Były między innymi zajęcia o tym jak założyć konto, jak posługiwać się bankowością internetową, zarejestrować do lekarza, czy założyć profil zaufany. Seniorzy zdobywali wiedzę jak obsługiwać komputer, tablet, smartfon.

Zajęcia prowadzone były w ramach Programu Wieloletniego na Rzecz Osób Starszych „Aktywni +” na lata 2021 -2025 „Senior w cyfrowym świecie”. Program dofinansowany jest z budżetu państwa. Dzięki dofinansowaniu w Centrum Aktywności Seniora w Płocku powstała pracownia z 15 stanowiskami komputerowymi, 15 tabletami i 5 smartfonami. A ze szkoleń skorzystała grupa 45 osób. Przygotowana pracownia pełni rolę Seniorskiego Centrum Informacji Cyfrowej, dostępnego codziennie dla seniorów chcących skorzystać z dostępu do internetu w godzinach od 10.00 do 15.00.