SKRZAT HELPIK Dobry duszek domu

Skrzat Helpik to symbol, szyty ręcznie przez Seniorów. Nie ma nawet oczu. Pod wielką czapką skrywa jednak swoje tajemnice. I to właśnie te tajemnice stanowią o wartości skrzata i sprawiają, że w ubiegłym roku znalazł on ponad 12 tysięcy właścicieli w Polsce, w wielu krajach Europy a nawet w Ameryce. 
Pod wielką czapką swoje doświadczenia, emocje i marzenia zaszywają Panie Seniorki, które każdego dnia w szwalni Stowarzyszenia powołują do życia kolejne skrzaty. 
Seniorki znajdują w ten sposób zajęcie, czują się potrzebne, nawiązują kontakty towarzyskie, a przy okazji korzystają z oferty Stowarzyszenia. Magiczne skrzaty Helpiki, dobre duszki każdego domu, kupowane są internetowo przez różne osoby – w różnym wieku, rożnej kondycji finansowej, różnej sytuacji osobistej, z różnych stron kraju i zagranicy.

Wszyscy ci odbiorcy tylko częściowo kupują Skrzata. Przede wszystkim jednak kupują dobre emocje w niej zaszyte, doświadczenie i ciepło babcinych dłoni, które ją uszyły. Można powiedzieć, że kupują dobro, które teoretycznie nie jest przedmiotem handlu. Nasze Stowarzyszenie sprawiło, że tak wiele osób chce kupić pozytywne emocje zaszyte przez Seniorki. Nabywcy powinni wiedzieć, że nie kupują Helpika za pieniądze, lecz za dobro, które sami ofiarowują. 
Do każdego skrzata dołączona jest informacja, że został wyprodukowany przez Seniorki, a pozyskane ze sprzedaży dochody Stowarzyszenie przeznacza na pomoc seniorom i ich aktywizację. W ten sposób praca Pań Seniorek zamienia się na pomoc seniorom, a skrzat i otrzymane za jego sprzedaż środki finansowe są tylko środkiem magicznej zamiany dobra w dobro. Skala zainteresowania skrzatami przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Sukces sprzedaży skrzatów Helpików zapewnił nam dużą rozpoznawalność w środowisku lokalnym i w całym kraju. Skrzaty z Mławy wyczarowują nową jakość życia dużej grupy seniorów, a pośrednictwo Stowarzyszenia jest dla nas powodem do ogromnej dumy.

Cała rodzina naszych skrzatów wykonana jest podobnie:

  • Tylko z naturalnych i polskich tkanin.
  • Czapka przygotowana jest z miłego w dotyku polaru.
  • Rączki i nosek wykonane są z bawełny wysokogatunkowej.
  • Podobnie buciki i korpus.
  • W zależności od wersji Skrzata czapka różni się kolorem.
  • Broda wykonana z tkaniny produkowanej w Polsce, bardzo sympatycznej i miłej w dotyku.
  • Ramiona i nogi Helpik ma wykonane z flaneli. W zależności od wersji Skrzata (zimowa, letnia i okazjonalna) flanela różni się kolorem.
  • Każdy Helpik ma wysokość 80 cm, mierząc od głowy do bucików.
  • Zdjęcia niestety nie oddają całego uroku naszego Skrzata.
  • Helpik celowo czapkę naciągniętą ma na oczy. Został zaprojektowany tak, ponieważ chce On nieść pomoc i dobro każdemu. Nie patrząc na nic 🙂

 

O tej pory w Polskich domach zagościło już około 20 tys. naszych Skrzatów.
To piękne dzieło pomocy jakie każdego dnia realizujecie Państwo z nami.
Zachęcamy do wsparcia naszych działań i zakupu skrzatów:
dla siebie, bliskich, przyjaciół czy znajomych.
Koszt jednego skrzata zaczyna się już od 34,99 zł. Z jednej strony to tak niewiele, a z drugiej znaczy tak bardzo dużo. Dołączcie Państwo do naszej wielkiej „skrzaciej rodziny”

zachęcamy do zakupu w naszym sklepie 🙂