Solidarni z Ukrainą

Z całą mocą zapewniamy o solidarności naszej organizacji z Ukrainą. Już w pierwszych godzinach od chwili ataku Rosji na Ukrainę zarząd Stowarzyszenia AS podejmował działania wyrażające sprzeciw wobec tragedii, która dotknęła naszych ukraińskich przyjaciół. A także działania będące wyrazem wsparcia dla narodu ukraińskiego.

Zarząd Stowarzyszenia AS skierował do władz miast, w których działamy (Mława i Płock), list intencyjny określający zakres działań pomocowych, w które chcemy się włączyć na rzecz wsparcia uchodźców ukraińskich. Tu między innymi chcemy zapewnić pomoc żywieniową dzięki prowadzonym przez Stowarzyszenie restauracjom Gary Babci Krysi. Do niesienia pomocy gotowe są prowadzone przez nas Centra Aktywności Seniorów, gdzie jesteśmy gotowi zapewnić wsparcie psychologiczne, wieczory jedności z obywatelami Ukrainy.

O naszym wsparciu zapewniamy także na naszych profilach FB, gdzie mamy wizualizacje zapewniające o naszej solidarności z narodem ukraińskim i sprzeciwie wobec eskalacji agresji.

Mówimy NIE dla wojny i ludzkiego cierpienia.