Spiżarnia Babci Krysi – co się w niej kryje?

Odpowiedź jest prosta – w Spiżarni Babci Krysi jest mnóstwo dobrego. Bo to miejsce łączy smak i pomoc. Jak to się dzieje? Tak, że smakosze domowych przetworów kupują i cieszą się wyjątkowym smakiem powideł, konfitur, soków w 100% naturalnych. A zarobione pieniądze wędrują na pomoc podopiecznych Stowarzyszenia.

To jest właśnie fenomen pomagania realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, które od kilku lat działa jako podmiot ekonomii społecznej. To oznacza, że organizacja sama wypracowuje środki na pomoc podopiecznym, na opłacenie kosztów zatrudnienia pracowników, opłaty.

No i co ważne Stowarzyszenie AS nie zatrzymuje się w tych działaniach. Do prowadzonych restauracji Gary Babci Krysi i Salonik Babci Krysi, dołącza kolejna kulinarna marka – Spiżarnia Babci Krysi. Tu podobnie jaki w restauracjach cały zysk przeznaczany jest na pomoc seniorom jak miedzy innymi dofinansowanie leków, turnusów rehabilitacyjnych czy pomoc rzeczową.

Co to za miejsce Spiżarnia Babci Krysi? Miejsce wyjątkowo smaczne i naturalne. Nowy projekt kulinarny Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności seniorów AS pełen jest domowych przetworów przygotowywanych na bazie staropolskich receptur, gdzie za pan brat jesteśmy z naturą. A to oznacza tylko jedno, że znawcy dobrego, domowego smaku już mogą cieszyć się kolejnymi domowymi  specjałami od Babci Krysi. Bo właśnie doskonała jakość, pełna naturalnych składników to motto działalności naszych restauracji Gary Babci Krysi, Saloniku Babci Krysi. I takie oczywiście przyświeca naszemu nowemu projektowi kulinarnemu jakim jest Spiżarnia Babci Krysi.

Spiżarnia Babci Krysi to gwarancja zdrowych, domowych przetworów. Przygotowywanych z najlepszej jakości warzyw i owoców zakupionych od lokalnych producentów, bo działamy w ramach solidarnej ekonomii. I tak jak nasze inne projekty ten jest realizowany z myślą o seniorach. Bo wszystkie zyski  ze sprzedaży przeznaczane są na pomoc potrzebującym wsparcia seniorom.

 To kontynuacja naszych dotychczasowych działań w zakresie prowadzonych przez Stowarzyszenie AS restauracji. A tym od początku przyświeca idea serwowania domowych, zdrowych dań. Zatem naszą ofertę wzbogacamy o kolejne domowe, naturalne, kojarzone z babcinymi smakami elementy. To produkty pod marką Spiżarnia Babci Krysi. Co się pod nimi kryje? Kilkadziesiąt różnorodnych produktów. Od soków, syropów, po konfitury, dżemy, sosy. Są także  zdrowe  przekąski jak liofilizowane  owoce, czy super dodatki do herbatek na jesienne i zimowe wieczory jak plasterki cytryn w miodzie.

Jednym słowem zabieramy Was do wyjątkowego miejsca. Tu znajdziecie produkty, które tworzymy dla Was z sercem. Z najlepszej jakości, naturalnych produktów.

Lato w środku zimy…

Babcia Krysia to gospodyni doskonała. Zatem w jej kuchni nawet zimą znajdziecie swoje ulubione smaki lata i jesieni. Te ukryte są w czarodziejskich słoiczkach ze Spiżarni Babci Krysi. A tu mnóstwo domowych pyszności. Od marmolad, owoców w rozgrzewających syropach, po kwaszone ogórki i buraczki oraz owocowe soki. Brzmi doskonale i tak smakuje. Zatem kochani wiecie gdzie zaglądać. W Spiżarni Babci Krysi każdy słoiczek ma moc dobra, które syci i rozgrzewa. Jak nasze syropy z plasterków cytryny z imbirem lub z rumem. A kiedy przyjdzie Wam ochota na jakiś pyszny deser to oczywiście w Spiżarni Babci Krysi zawsze znajdziecie coś dla siebie. W niezliczonej ilości skarbów Babcia Krysia przygotowała przepyszne konfitury. Wśród nich z czarnej porzeczki, brzoskwini, truskawki.

Jeśli szukacie recepty na smak domowej  zupy to nic prostszego. W Spiżarni Babci Krysi czeka gotowy, domowy, pełen fantastycznego aromatu naturalnych składników barszcz biały tradycyjny. A jeśli chcecie zjeść zupę pełną wybornego smaku w kolorze buraczkowej czerwieni sięgnijcie do naszej Spiżarni po barszcz czerwony kiszony.

Domowe, naturalne, pełne prawdziwych smaków natury produkty. To podstawa każdej kuchni. I sukces przygotowywanych dań. Taki z pewnością osiągnięcie sięgając po produkty ze Spiżarni Babci Krysi. Jak nasz sos musztardowo-miodowo-chrzanowy, czy pełen smaku prawdziwych pomidorów ketchup. Z Babcią Krysią można łatwo zostać mistrzem naturalnego gotowania.

Co ważne odwiedzając Spiżarnię możecie nie tylko zakupić domowe przetwory, ale na miejscu zjeść pyszne, domowe dania. A wśród nich:

Pierogi:  z mięsem, z kapustą i grzybami, ruskie, z serem białym, ze szpinakiem. Pierogi leniwe. 

Naleśniki: z czekoladą, z serem białym konfiturą do wyboru, z cukrem pudrem, po chłopsku.

 Zupy: flaki domowe, krem z buraka, krem z białych warzyw, krem z prawdziwków z grzankami

Sałatki: z łososiem, z wątróbką, z kurczakiem, z jajkiem i avocado,

Na słodko: pączki Babci Krysi, szarlotkę, sernik

Spiżarnia jest czynna codziennie ( w godzinach pracy Galerii Wisła) od godziny 9.00 do 21.00.

Lista produktów długa. Możecie je wszystkie zakupić online: www.spizarniababcikrysi.pl. lub stacjonarnie w naszym punkcie w płockiej Galerii Wisła (I piętro), a także  w restauracjach Gary Babci Krysi w Mławie i Płocku.