Świętowaliśmy Dzień Wolontariusza

Niesamowici, kochani i co tu dużo mówić niezastąpieni. Nasi wolontariusze. Przypadający w grudniu Dzień Wolontariusza jest okazją do tego, by w uroczysty sposób podziękować tym wyjątkowym ludziom za wielkie serca. Codzienną obecność, moc pomysłów i niesłabnącą energię w niesieniu dobra.

Wolontariusze Stowarzyszenia AS to jedyna w swoim rodzaju drużyna. Taka działa w każdym z trzech prowadzonych przez Stowarzyszenie Centrów Aktywności Seniora: w Mławie, w Płocku i najmłodsza w Płońsku. Bez wahania można powiedzieć, że to drużyna do zadań specjalnych. Bo jak mówią nie ma złej pory na pomaganie. Takie wzajemne sobie, w najbliższym otoczeniu. Także takie  akcyjne kiedy kogoś dotyka poważny problem i trzeba działać od razu. Potrafią pokazać jak wielkie znaczenie ma empatia i czerpanie radości z dawania dobra. To wielka umiejętność i zasługa. Za tę rokrocznie zarząd Stowarzyszenia AS w uroczysty sposób przekazuje podziękowania. Także i w tym roku świętowaliśmy ten ważny dzień w gronie wolontariuszy mławskich, płockich i płońskich. Seniorzy wolontariusze z rak prezesa Stowarzyszenia Rafała Chmielewskiego i wiceprezesa Michała Jarosa otrzymali pamiątkowe certyfikaty i świeczki sojowe wykonywane przez seniorów w płońskim Centrum Aktywności Seniora.

Seniorzy wolontariusze zgodnie podkreślają, że lubią być razem. Ich dobra energia czyni wiele dobrego w naszych Centrach Aktywności Seniorów. Bo tu każdego dnia spotkacie naszych wolontariuszy. Są podczas naszych imprez, wydarzeń. Pokazują, że warto wyjść z domu i działać. I każdego dnia trzeba cieszyć się każdą chwilą, a przede wszystkim zwracać uwagę na drugiego człowieka.