Świętujemy Dzień Seniora

20 Listopada, to dla naszego Stowarzyszenia wyjątkowy dzień. Bo jego bohaterami są seniorzy. Tak bliscy naszemu sercu i misji realizowanej w Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Aktywnego Seniora AS.

Od początku naszej działalności właśnie ten dzień chcemy zaakcentować w sposób szczególny. Aby wszystkim wokół przypomnieć o obecności osób starszych w naszych lokalnych środowiskach. Ale także o tym, że tym osobom potrzebna jest pomoc, wsparcie i szczególne miejsce w naszym codziennym życiu. – W naszym Stowarzyszeniu , którego misją i wielkim przesłaniem jest dawanie dobra seniorom jest to zatem dzień o wyjątkowo ważnym znaczeniu. Dzień będący ukoronowaniem naszych codziennych działań, projektów , pomysłów mających osobom starszym dawać ciepło i radość. Proste, ale bardzo ważne, bardzo potrzebne i niestety często bardzo brakujące seniorom w ich samotnym życiu – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

W tym roku także 20 listopada jest wielkim świętem w Stowarzyszeniu. Dla nas ma podwójnie wyjątkowe znaczenie z tego powodu, że przypada w nim dzień naszego patrona Św. Franciszka z Asyżu. Jego życie, ideały są nam bardzo  bliskie. Stowarzyszenie AS to wspólnota ludzi, którzy chcą pomagać i pomagają. Każdego dnia spotykamy się z Naszymi Seniorami w salach zajęciowych Centrum Aktywnego Seniora czy podczas wspólnego posiłku w Restauracjach Gary Babci Krysi. Polecamy Stowarzyszenie jak również Seniorów i Ich rodziny wstawiennictwu naszego patrona, by wypraszał potrzebne łaski i wsparcie oraz wskazywał drogę do jeszcze większego niesienia pomocy wszystkim potrzebującym i cierpiącym.

Chcemy by ten dzień był wspólnie przeżywanym w duchu przesłania Św. Franciszka. Tego dnia w naszych restauracjach w Mławie i w Płocku dla członków Stowarzyszenia AS wydawane są obiady za symboliczną złotówkę.