Szyjemy, ćwiczymy, serfujemy po sieci. Dołącz do nas!

Centra Aktywności Seniorów to miejsca, gdzie przez cały rok organizujemy zajęcia aktywizujące dla seniorów. Od zajęć ruchowych, po lektoraty, zajęcia komputerowe, czy wspólne spacery i imprezy plenerowe, taneczne.

Oferta całorocznych zajęć jest odpowiedzią na potrzeby i sygnały kierowane do nas przez seniorów. Na liście mamy szereg propozycji: lektoraty, zajęcia z gimnastyki ruchowej, tanecznej, ale także zajęcia rękodzieła, komputerowe, szaradziarskie, literackie, wokalne, ekologiczne, pierwszej pomocy, z wiedzy obywatelskiej, jogi. I uwielbiane przez seniorów zajęcia taneczne oraz wyjazdy turystyczne. Dopełnieniem są okolicznościowe imprezy z okazji ważnych wydarzeń jak: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Seniora, Dzień Wolontariusza, Dzień Kobiet i oczywiście spotkania rodziny AS-a z okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia, kiedy to zasiadamy w gronie kilkuset osób by razem świętować. Nie brakuje wspólnych spacerów, udziału w wydarzeniach organizowanych w przestrzeni każdego z miast, w którym prowadzone są CAS-y. Doskonale seniorzy odnajdują się działając w stałych sekcjach prowadzonych w Centrach Aktywnego Seniora: jak szwalnia Skrzata Helpika i sekcja AS COOK w Mławie, czy płońska sekcja rękodzieła zajmująca się wyrabianiem świec sojowych w trzech wyjątkowych zapachach. Stałym elementem naszej działalności jest poradnictwo psychologiczne, prawne, spotkania z ekspertami z zakresu zdrowia, zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania. Organizujemy wydarzenia artystyczne, wernisaże, koncerty i pokazy mody seniorek.

Ideą przyświecającą działalności Centrów Aktywności Seniora prowadzonych w Mławie, Płocku i Płońsku jest, to, by w każdym z nich codziennie dla seniorów dostępny był inny rodzaj aktywności. To pozwala nam dotrzeć do osób starszych potrzebujących dostępu do aktywności zgodnie z ich oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami. Z uwzględnieniem wieku, kondycji psychicznej i fizycznej. To pozwala zachęcić do działania, bycia w grupie, odkrywania swoich pasji i zainteresowań i co najważniejsze stwarzamy przestrzeń wolną od nudy i samotności.

O tym jakiego rodzaju zajęcia, spotkania, warsztaty są dostępne dla seniorów informujemy w naszym comiesięcznym harmonogramie zajęć. W wersji papierowej jest dostępny dla seniorów w sekretariatach CAS w Mławie, Płocku i Płońsku.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 791187 300.