Tak pomagają ASY. Szyją maseczki na potęgę

Od kilku dni nasze Stowarzyszenie zaangażowane jest w niesamowicie wielką sprawę. Jak zawsze w sprawę pomagania innym. Tym razem chodzi o wsparcie dla szpitali i placówek medycznych. Dlatego nasza szwalnia to miejsce, w którym właśnie powstają tysiące tak potrzebnych maseczek ochronnych. Wszystkie ręce na pokład i szyjemy. Oczywiście cały czas pamiętamy o naszych seniorach, dla których gotujemy i którym dostarczamy obiady.

Produkcję maseczek rozpoczęliśmy w ekspresowym tempie. – Taka była i jest potrzeba chwili. Stąd bez chwili wahania szwalnia w naszym Centrum Aktywnego Seniora została zamieniona w miejsce,w którym powstają tak potrzebne teraz maseczki. Równie szybko zamówiliśmy specjalne materiały, włókniny, tkaniny filtracyjne i ruszyliśmy z produkcją. Szyją je nasi pracownicy. A nasi seniorzy, którzy tu spotykali się na zajęciach szyjąc nasze skrzaty bezpiecznie odpoczywają w domach – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Aktywny Senior.

Pomysł szycia maseczek wziął się z chęci niesienia i dawania dobra. Ale także jest to swego rodzaju podziękowanie za dobro, którego na co dzień doświadczamy od wielu ludzi. Jak mówi Rafał Chmielewski tak wiele razy pomagacie nam. teraz AS stara się pomóc w tej trudnej sytuacji. Część z uszytych maseczek będzie przekazywana do szpitali i dla pracowników służby zdrowia między innymi w Mławie i Płocku. Można je kupić także dla siebie, bliskich. Dochód ze sprzedaży stowarzyszenie przeznaczy na szycie maseczek dla szpitali, seniorów, osób potrzebujących, bezdomnych. – Szyjąc maseczki wiemy, że pomożemy wielu osobom. A dzięki temu że kupicie je dla siebie, w sposób mniejszy my odczujemy skutki zbliżającego się kryzysu i będziemy mogli dalej finansować działalność statutową Stowarzyszenia – mówi Rafał Chmielewski.
Maseczki można kupić na: https://sklepas.org/k/11/odziez-ochronna.