Tak pomagamy w czasie pandemii

Czas izolacji i pandemii dla Stowarzyszenia AS oznacza mnóstwo, jeszcze większej i bardziej wytężonej pracy. Bo musimy tak w tej trudnej sytuacji organizować pracę, aby się utrzymać. A musimy się utrzymać, aby dalej pomagać najsłabszym wydając zawieszony obiad. Musimy działać, aby dalej wspierać naszych seniorów i zapewnić im korzystanie z obiadów z 50% rabatem.

Ostatnie tygodnie i miesiące, to wielka praca całego zespołu Stowarzyszenia AS i prowadzonych w Mławie oraz Płocku restauracji Gary Babci Krysi. – To dzięki tym kilkudziesięciu osobom mającym poczucie wielkiej odpowiedzialności udaje się trwać, pomagać i realizować naszą misję. Wszystkim składamy specjalne podziękowania. Takie kierujemy również do wszystkich osób, które nas wspierają składając zamówienia w naszych restauracjach. Dziękujemy za wsparcie naszych potrzebujących seniorów. Dziękujemy także za wsparcie naszej akcji zawieszony obiad. To dzięki darczyńcom obiadu nasze kuchnie mają pracę. A my zapewniamy, że dalej będziemy pomagać biednym i potrzebującym jeśli Wy będziecie z nami – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, dodając, że działalność Stowarzyszenia to także wsparcie lokalnych przedsiębiorców w ramach realizowanej ekonomii solidarnej, u których realizowane są zakupy do prowadzonych dwóch restauracji Gary Babci Krysi.

Jak wielka jest pomoc, której na co dzień udzielamy? Wystarczy popatrzeć na liczby. Tylko w ubiegłym tygodniu w Mławie i Płocku wydaliśmy ponad ponad 2 tysiące zawieszonych obiadów. A każdy kolejny dzień, to kilkaset kolejnych obiadów dla najbardziej potrzebujących: samotnych seniorów, samotnych matek, osób bezdomnych. Każdy kto przychodzi otrzymuje pomoc podarowaną przez obcych ludzi z dobroci serca.

Oprócz tego codziennie w czasie pandemii pamiętamy o naszych seniorach, którym dowozimy obiady z 50% rabatem do domów, aby nie musieli wychodzić z domów. To także codziennie kilkaset porcji, które członkowie naszego stowarzyszenia otrzymują codziennie w Mławie i Płocku.

Cały czas działa nasza infolinia dla seniorów w ramach #covidowegosos. Uruchomiliśmy ją z myślą niesienia pomocy w tym trudnym czasie. dzwonimy do seniorów, pomagamy w załatwianiu formalności, zakupów, dostarczeniu leków. I mimo tego, że funkcjonujemy w dużej mierze zdalnie staramy się być jak najbliżej spraw naszych seniorów.