Telewizja TVP 3 i Radio Dla Ciebie o naszej akcji „Zawieszony obiad”

Dzisiaj dziennikarze przygotowywali materiały o naszej akcji pomocowej „Zawieszony obiad”, która od początku czerwca jest prowadzona także w Płocku. W siedzibie restauracji Gary Babci Krysi pojawiły się kamery TVP 3 i mikrofony RDC. A my wspólnie z naszymi seniorami i gośćmi, zachęcaliśmy do wspólnego pomagania.

O naszej sztandarowej akcji pomagania osobom najbardziej potrzebującym mówili Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS i wiceprezes AS-a Michał Jaros. – Jest to wyjątkowa akcja pomagania bo bezinteresownie przekazywana z potrzeby serca dla osób będących w życiowej potrzebie. Nasze Stowarzyszenie jest jej pomysłodawcą i gorącym orędownikiem. Zachęcamy do dzielenia się dobrem ot tak po prostu. Nie pytamy od kogo, dla kogo. Nie pytamy dlaczego. Dla nas jest oczywiste, że każdy kto szuka takiego wsparcia potrzebuje go. A my z pomocą wielu darczyńców możemy im pomagać. To jest istota zapoczątkowanej w Polsce przez Stowarzyszenie AS akcji „Zawieszony obiad” – mówił prezes Rafał Chmielewski, dodając, że od chwili uruchomienia akcji w Płocku dziennie wydawanych jest kilka „zawieszonych obiadów”. Patrząc na nasze doświadczenia w Mławie, gdzie akcję prowadzimy od ponad roku wiemy, że z pewnością tej pomocy potrzeba będzie dużo, dużo więcej. Bo dziennie wydajemy ponad 140 obiadów . Obiadów, które dla wielu tych osób są często jedynym posiłkiem w ciągu dnia – mówił Michał Jaros, wiceprezes AS-a.

A my przypominamy, że każdy kto chce pomóc może dołączyć do naszej akcji. Obiad można zawiesić, czyli opłacić w naszej restauracji lub na stronie. Jego koszt to 13 zł. To wystarczy by ktoś potrzebujący otrzymał obiad. Aby zawiesić obiad trzeba wejść na nasz Fun Page projektu „Zawieszony Obiad” lub naszą stronę: www.sklepas.org/zawieszony-obiad-ufunduj.#zawieszonyobiad. Po wejściu na stronę obiad można ufundować w trzech krokach: kupujesz obiad (zupa i drugie danie) za 13 zł, opłacasz zamówienie za pośrednictwem PayU, PayPal lub przelewem i osoba potrzebująca otrzymuje gorący posiłek. Obiad można także zawiesić w naszej restauracji Płockie Gary Babci Krysi mieszczącej się przy ulicy Obrońców Płocka 1920 lokal 20. Nasi pracownicy udzielą wszystkich niezbędnych informacji. Zawieszony obiad nabijany jest na kasę fiskalną. Osoba potrzebująca, podchodząc do kasy uzyskuje informację, iż mamy dla niej zawieszony obiad. Informacje o ilości ufundowanych danego dnia obiadów zamieszczamy na Facebook’u. Jeśli danego dnia nie są wykorzystane wszystkie obiady, to są dostępne dla potrzebujących następnego dnia.