Tysiąc świątecznych paczek od Stowarzyszenia AS dla seniorów

Prawie tysiąc świątecznych paczek przekazaliśmy w tym roku naszym seniorom w Mławie i Płocku. A w nich wigilijne potrawy, opłatek, sianko na świąteczny stół i moc dobrych życzeń na czas świąt i cały przyszły rok.

W tym roku  nie spotkaliśmy się jak co roku  na naszej wspólnej Wigilii tak jak to bywało we wcześniejszych latach czy rok temu. Nie byliśmy wszyscy razem, nie przeżywaliśmy wspólnie najpiękniejszego dnia w roku. Nie spotkaliśmy się jak zawsze w gronie kilkuset osób, aby złożyć sobie życzenia, wspólnie śpiewać kolędy, celebrować wigilijną kolację z seniorami z Mławy i Płocka. Jeszcze w ubiegłym roku świętowaliśmy ją w gronie 800 osób. W tym roku  było inaczej. Ale postaraliśmy się zorganizować i przygotować tak, aby wnieść wigilijny nastrój do domów i serc naszych podopiecznych. Aby nie zabrakło wyrazów naszej pamięci, serdeczności. Stąd świąteczne paczki, które dostarczyliśmy i przekazaliśmy seniorom, osobom samotnym, będącym w najtrudniejszej sytuacji.

W tym roku na święta nasi podopieczni otrzymali paczkę świąteczną, a w niej wszystko co niezbędne na tegoroczne święta i wigilijny wieczór. Pachnące domowym ciepłem, smakiem i tradycją potrawy, opłatek, sianko,  kalendarz Stowarzyszenia, aby przypominał naszym seniorom przez cały rok, że jesteśmy z nimi, pamiętamy  o nich. I oczywiście pełne dobrych życzeń słowa od nas – To niestety inne święta. Szczególnie trudne dla osób starszych, samotnych. Ale mimo wszystko chcemy dać i sprawić radość. Być choć przez chwilę razem. Odebrać smutek i wnieść wigilijny nastrój do domów i serc przekazując świąteczne paczki. Taka bliskość, choć przez chwilę jest wyrazem naszej pamięci, wsparcia, serdeczności, tego wszystkiego co jest tak bardzo potrzebne szczególnie w tym czasie  – mówi Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

W ramach świątecznej akcji w dniach 23 – 24 grudnia przekazaliśmy prawie 1000 paczek z domowym, świeżym, smacznym jedzeniem na wigilijną kolację i świąteczne śniadanie. Potrawy gotowe do podgrzania i ustawienia na wigilijną wieczerzę. A w paczkach seniorzy otrzymali świąteczne ciasta, wędlinę, pasztet, pieczywo, pieczony udziec z kurczaka warzywa gotowane, barszcz czerwony czysty i uszka wigilijne, pierogi z kapustą i grzybami i okrasą, kapustę wigilijna, rybę smażoną, surówkę z kapusty kiszonej, śledzia w śmietanie, rybę po grecku, makaron z makiem. A do tego opłatek sianko, prezent w formie kalendarza, życzenia od Stowarzyszenia.