Z ASem do Murzasichla

Górskie klimaty są kolejnym punktem programu na naszej podróżniczej mapie. Nasi seniorzy wędrują po tatrzańskich szlakach, czerpią radość z górskich klimatów i regionalnej kuchni.

Tym razem grupa 95 naszych seniorów z Mławy, Płocka i Płońska odpoczywa w Murzasichlu. Przed nimi sześć dni (20 – 25 września) doskonałego relaksu, odpoczynku i jak to zawsze w Naszym ASie bywa zabawy. Bo program sześciodniowego pobytu jest wypełniony po brzegi atrakcjami. – Uwielbiam wszystkie wyprawy w naszym gronie organizowane ze Stowarzyszenia. Nie ma czasu na nudę, bo jak to u nas dzieje się dużo. Jestem fanką gór, zwłaszcza w czasie jesiennym. To tym bardziej ten wyjazd jest dla mnie niesamowity – mówi pani Maria, członek Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

My też dokładamy starań, aby każda nasza wspólna wyprawa dawała Seniorom jak najwięcej okazji do radości, odpoczynku i oczywiście integracji. A w programie nie zabrakło okazji do poznawania najpiękniejszych miejsc, zabytków, ciekawostek turystycznych i kulinarnych ze smakiem oscypka włącznie, który serwowany jest w naszych restauracjach Gary Babci Krysi. – Tym razem w programie mamy wyprawę nad Morskie Oko, spływ Dunajcem, wędrówkę po zakopiańskich Sanktuariach Maryjnych i oczywiście pobyt na Krupówkach. Miejsca oddające piękno i klimat Tatr, ale również spotkania ukazujące najbardziej charakterystyczne elementy góralskiej tradycji, historii, no i kuchni – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Są zatem wyprawy górskie i nieco mniej forsujące wędrówki po Krupówkach pozwalające odkrywać, poznawać i delektować się smakami góralskiej kuchni, góralskiej atmosfery. A to wszystko podczas wieczorków tanecznych z góralską muzyką. Jak mówią nasi seniorzy czas na pełen relaks i zbieranie sił na kolejny wyjazd. A ten już 28 września do Krynicy Morskiej.