Wigilia 2017

Kochani! Już po raz drugi w naszym krótkim funkcjonowaniu (stowarzyszenie powstało pod koniec 2015 roku) przygotowaliśmy Wigilię dla Seniorów.
Ten projekt ma na celu sprawić, by samotność, choć na chwilę, została zapomniana. Nasze Wigilijne spotkanie, odbyło się w sali gimnastycznej I L.O. im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie 22 grudnia 2017 roku. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi, sponsorami oraz wolontariuszami postanowiliśmy, aby w tym wydarzeniu wzięło udział jak najwięcej osób samotnych i starszych. Wszystkich nas było 521 osób.

Wspólnymi siłami osiągnęliśmy zamierzony cel. Udało się przygotować ponad 500 paczek dla naszych Seniorów. Było wspólne kolędowanie, wspólnie zasiedliśmy przy Wigilijnym stole i wspólnie świętowaliśmy ten piękny czas. Wspólnie – jak w jednej wielkiej rodzinie dzieliliśmy się opłatkiem. Każdy Senior otrzymał od nas paczkę. Był to w wielu przypadkach jedyny prezent jaki w tym roku na święta otrzymali Seniorzy. Całość spotkania swoim pięknym śpiewem uświetnił nasz Zespół Artystyczny Seniorów CORDIS.

Podobnie jak w minionych latach, tak i w tym mławscy piekarze hojnie obdarowali nas chlebem, który trafił do każdego domu naszych członków. Oprócz chleba było także sianko pod Wigilijny obrus. 

W naszym spotkaniu udział wzięli także członkowie Stowarzyszenia spoza Mławy. Gościliśmy przy tej wieczerzy także naszych członków z płocka, Ciechanowa, Płońska i Przasnysza. 
To był cudowny i wspaniały czas, spędzony wspólnie i w wyjątkowej – świątecznej atmosferze. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego dzieła.

Dziękujemy:
Mławskim Piekarzom,

Darczyńcom, którzy na www.pomagamy.im wsparli nasz projekt, a dzięki temu wsparciu mogliśmy zorganizować to piękne wydarzenie. Sam projekt możecie Państwo zobaczyć TUTAJ