Wigilia 2022

21 grudnia w Orlen Arenie w Płocku miało miejsce wydarzenie szczególne – uroczysta Wigilia dla prawie 1000 seniorów – członków naszego Stowarzyszenia . W przygotowaniach do tego spotkania brało udział kilkadziesiąt osób, pracowników i seniorów wolontariuszy.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej. Dla zgromadzonych najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne wykonał chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Na scenie pojawiła się także radosna i charyzmatyczna wokalistka Anna Czachorowska. Potem nadszedł czas na świąteczne życzenia dla seniorów, przede wszystkich od zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS oraz przybyłych gości. Na wydarzeniu pojawili się między innymi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, w imieniu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika – Anna Derlukiewicz.

Nie zabrakło też życzeń przy opłatku, co było bardzo wzruszającym momentem. Seniorzy byli radości i szczęśliwi, chętnie razem odśpiewali kolędy, rozmawiali i cieszyli się wspólnym czasem. Każdy z nich otrzymał też drobny upominek. To był piękny i wyjątkowy dzień, pełny miłości i wzruszeń!