Wigilia dla seniorów AS’a 2023

To była największa Wigilia dla seniorów w Polsce! Blisko 1000 osób spotkało się 21 grudnia w ORLEN Arenie w Płocku, aby wspólnie celebrować świąteczny czas. Wydarzenie naszego Stowarzyszenia AS, do którego bardzo długo się przygotowywaliśmy i na które bardzo długo czekaliśmy już za nami.

W wydarzeniu brali udział seniorzy ze Stowarzyszenia AS z Płocka, Mławy oraz Płońska, wszyscy pracownicy organizacji, wolontariusze, a także znamienici goście. Wśród nich był marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, którzy złożyli seniorom serdeczne życzenia świąteczne.

Mieliśmy okazję wysłuchać występu artystycznego, który przygotowała znana aktorka i wokalistka Joanna Trzepiecińska wraz z przyjaciółmi. Była to chwila melancholii, wzruszeń, ale nie zabrakło również wspólnego odśpiewania znanych kolęd. Po występie artystów wręczone zostały certyfikaty Honorowego Członka Stowarzyszenia AS. Otrzymali je seniorzy, którzy od początku istnienia naszej organizacji są z nią całym sercem i nieustannie działają na rzecz innych osób starszych. Następnie przyszedł czas na założenie seniorom życzeń od prezesów Rafała Chmielewskiego i Michała Jarosa wraz z pracownikami Stowarzyszenia AS. Wyjątkowym momentem było wielkie wspólne dzielnie się opłatkiem.

Podczas wieczerzy wigilijnej przygotowanej przez należące do Stowarzyszenia Gary Babci Krysi nie zabrakło ciepłych rozmów i uścisków. Były to cudowne chwile, które zapamiętamy na długo. Mikołaj poprzez swoich pomocników obdarował nas na koniec prezentami – specjalnie dla nich przygotowanymi paczkami.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego, Miasto Płock oraz Miasto Płock. Serdeczne podziękowania należą się internautom, którzy jak co roku nie zawiedli i wsparli całe przedsięwzięcie. Stowarzyszenie AS kieruje także podziękowania do firm i osób prywatnych: PSS Społem Płock, Eko opakowania, Ecuador, Sileziapak, Unifreeze, Stanter, Gobarto, Exzone, Gastro Magic, Straż Miejska Płock, Ochotnicza Straż Pożarna w Sikorzu, Liceum mundurowe Feniks, piekarnia Hubertus z Baboszewa, państwo Alina i Adam Dudek ze Smardzewa, TRANSGUMER.